Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

תוהים מה מחיר טעינת רכב חשמלי בעמדה ציבורית? הנה כל התשובות

יש לכם רכב חשמלי או שאתם מעוניינים לרכוש אחד בקרוב? אם כן, ודאי מעסיק אתכם נושא טעינת הרכב במקומות ציבוריים, או ליתר דיוק המחיר של טעינת הרכב. אז מהו מחיר טעינת רכב חשמלי בעמדה ציבורית? מה משפיע עליו? וחשוב מכל - איפה נוכל למצוא עמדות טעינה ציבוריות? אספנו את צוות המומחים באנרג'י טו קאר כדי לענות לכם על כל השאלות.
צג של עמדת טעינה לרכב חשמלי על רקע של אדם שמטעין רכב חשמלי

נטענים ולא נטענים – הכירו את סוגי הרכבים החשמליים

לפני שנתחיל להסביר על עמדות הטעינה והמחירים שהן יגבו מכם בטעינת רכב חשמלי, בואו נסתכל רגע על הגורם שדורש טעינה, ונעמיק בו קצת יותר, הלוא הם הרכבים החשמליים עצמם, אשר מתחלקים ל-3 סוגים עיקריים.

סוג הרכב החשמלי הסבר אופן הטעינה והתדלוק
היברידי רכב היברידי הוא למעשה רכב שמונע גם על בסיס מנוע בעירה וגם על בסיס סוללה. כך למעשה, הרכב מסוגל לחסוך בדלק במקרים מסוימים.
  • תדלוק בדלק סטנדרטי
  • החלפת סוללה אחת לתקופה
חשמלי רכב חשמלי הוא רכב המונע על בסיס מנוע חשמלי לחלוטין.
  • עמדות טעינה חשמליות שממלאות את מאגר האנרגיה החשמלי של הרכב
פלאג-אין רכבי הפלאג אין הם הרכבים המשודרגים ביותר בתחום והם למעשה מהווים רכב היברידי אך עם יכולות שימוש באלמנט החשמלי בצורה רבה יותר. זאת, מאחר שההנעה מתבססת הן על דלק והן על סוללה חשמלית אך גדולה בהרבה מזו של הרכב ההיברידי הפשוט.
  • תדלוק בתחנות דלק רגילות
  • שקע טעינה ברכב המתחבר לעמדת טעינה חשמלית כמו ברכב חשמלי רגיל

טעינת רכב חשמלי: אלו עמדות הטעינה הקיימות

על מנת להבין את הסיבה למחיר של טעינת רכב חשמלי בעמדה ציבורית, חשוב לנו באנרג'י טו קאר שתכירו את 3 סוגי עמדות טעינה בהם ניתן להטעין את רכבכם:

  1. רגילה – עמדה רגילה תספק לכם טעינה במהירות בסיסית שתיערך מספר שעות, לעיתים אף רב.
  2. מהירה – עמדת טעינה מהירה תאפשר לכם להטעין את רכבכם בשעות בודדות, ובכך לצאת לדרך מהר יותר.
  3. אולטרה מהירה – עמדות אולטרה מהירות, שאינן מתאימות לכלל הרכבים, תאפשר לכם הטענה בפחות משעה ועד לדקות ספורות בלבד.

על מנת למצוא את עמדות הטעינה השונות ברחבי הארץ, על כל סוגי העמדות הקיימות ובכל מקום בו תהיו, תוכלו להיעזר במפת עמדות טעינה אשר מאפשרת לכם למצוא את העמדה הדרושה לכם על כל מאפייניה השונים.

מחיר טעינת רכב חשמלי בעמדה ציבורית: בכמה כסף מדובר?

כעת, לאחר שהבנו את כל הנדרש, נוכל להבין סוף סוף מהם מחירים טעינת רכב חשמלי בעמדה ציבורית. אם כן, עלות טעינת הרכב בעמדה ציבורית משתנה מאוד בהתאם לסוג העמדה, סוג הרכב, קיבולת הסוללה ועוד. בהתאם, נוכל רק לציין שטווח המחירים בטעינה כזו נע בין 0.75 ש"ח ל-2.3 ש"ח בממוצע לקוט"ש. כך לדוגמה, טעינת רכב עם סוללה בקיבולת 50 קוט"ש, תגבה מכם בין 37 ל-115 ש"ח. זאת, בהשוואה לטעינה ביתית שתגבה מכם כ-30 ש"ח עבור אותה הסוללה.

לחבר, להטעין ולנסוע: טעינת רכבים חשמליים

כפי שראינו, ישנם גורמים רבים אשר משפיעים על מחיר טעינת הרכב העמדה ציבורית, ולכן המחירים יכולים להיות גבוהים מאוד. זאת, בניגוד לעמדות טעינה ביתיות, שם המחיר עומד על כ-0.6 ש"ח לקוט"ש בלבד. בהתאם, ההמלצה שלנו באנרג'י טו קאר היא לבצע התקנת עמדה ביתית באמצעות חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה. כך, תוכלו להנות מטעינה לאורך זמן, במקום הפרטי שלכם, מבלי לבזבז על כך את כל הונכם. נסיעה טובה!

מחיר טעינת רכבים חשמליים בעמדה ציבורית משתנה בעיקר בהתאם לסוג העמדה ומשך זמן הטעינה. לכן, לא ניתן לנקוב בסכום מדויק באופן כללי.

בהחלט. ניתן לחלק עמדות טעינה לרכבים חשמליים לכדי 2 סוגים מרכזיים, עמדות טעינה ציבוריות ופרטיות. העמדות הפרטיות ניתנות בין היתר להתקנה בחנייה הביתית.

סוג הרכב כשלעצמו לא משפיע על מחיר הטעינה, אך הוא כן יקבע את גודל הסוללה ועוצמתה, שבהחלט משפיעות על מחיר הטעינה. זאת כמובן מאחר שטעינה ארוכה יותר משמעה יותר כסף.

משך זמן הטעינה תלוי בגורמים שונים כגון נפח הסוללה, כמות הטעינה הדרושה וסוג עמדת הטעינה. לכן, משך הזמן יכול לנוע בין דקות ספורות ועד לכמה שעות טובות.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו