Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

רכב PHEV – רכבי הפלאג אין המובילים לשנת 2024

הבחירה בין רכב עם מנוע בעירה רגיל לבין רכב חשמלי, רק הלכה ונהייתה קשה יותר במהלך השנים האחרונות הודות למהפכת הרכבים החשמליים שהגיעה ארצה. למזלנו, לצד 2 סוגי הרכבים האלו, ניתן למצוא סוג מיוחד במינו. שמשלב את היתרונות של הרכבים הרגילים יחד עם אלו של החשמליות השונות. אז בלי למתוח אתכם יותר מדי, מדובר ברכב PHEV, עליו נרחיב היום. מוכנים? הדקו חגורות ובוא נצא לדרך!
מרצדס בנץ E 300 DE מכונית היברידית פלאג-אין

מה הם בכלל רכבי PHEV?

מהפכת הרכבים החשמליים לה ניתן להיות עדים במהלך השנים האחרונות, הביאה לארץ שוק רכבים חדש, עם תכונות ויכולות שלא נראו כמותן עד כה. עם זאת, רבים מהנהגים עדיין מעדיפים את רכבי הבעירה הרגילים. מה עושים במצב שכזה? פשוט מאוד! פונים לחיפוש אחר רכב PHEV.

רכבי PHEV, או בשמם המלא plug-in hybrid electric vehicle, הם למעשה רכבים היברידיים עם תוספת של שקע טעינה עבור טעינת הסוללה של הרכב. למי שלא בקיא, רכבים היברידיים הם למעשה רכבים שמשלבים מנוע בעירה "רגיל", יחד עם מנוע חשמלי שפועל על סוללה אשר נטענת מהמנוע הרגיל.

אם כן, רכבי הפלאג-אין ההיברידיים, הם למעשה רכבים היברידיים עם יכולת טעינה חיצונית. כמו כן, לרוב ניתן למצוא אותם בגרסאות פרטיות, זאת לעומת רכב חשמלי מסחרי או רכב חשמלי 7 מקומות שניתן למצוא בקלות יותר.

טעינת רכב חשמלי

אלו הם היתרונות של רכבי הפלאג-אין הייבריד

אם שאלתם את עצמכם למה שבכלל נעדיף רכב PHEV על פני רכבים אחרים, אז הרשו לנו להציג לכם בפניכם את 3 היתרונות המרכזיים והמשמעותיים ביותר של רכבי הפלאג-אין ההיברידיים, על פני הרכבים האחרים:

  1. דלק – ביחס לרכב בנזין רגיל, ואפילו לרכב היברידי רגיל, רכבי PHEV חוסכים בכמויות רבות של דלק הודות ליכולת הטעינה החיצונית של הרכב.
  2. טווח נסיעה עצום – בניגוד לרכב חשמלי רגיל, רכב פלאג-אין היברידי לא תלוי אך ורק בסוללת הרכב. כך, במידה שנגמרת הסוללה ב PHEV, ניתן לתדלק ולהמשיך בנסיעה כרגיל.
  3. ידידותיות לסביבה – שימוש במנוע חשמלי ממזער את פליטת הגזים הרעילים לאוויר, וכן הופך את הנסיעה לשקטה ונעימה הרבה יותר.

עם הארנק פתוח: כמה עולה רכב PHEV?

לאחר שהכרנו את היתרונות של הרכב, בואו נתחיל לדבר על מה שבאמת מעניין, המחיר. אם כן, אחד היתרונות המשמעותיים אותו ניתן לזקוף לזכות רכב PHEV הוא אי תשלום מס רכב חשמלי 2024, מס נסועה ועוד.

אם כן, מחיר רכבי PHEV באופן כללי מעט יותר יקרים מדגמי ההייבריד המקבילים אליהם, אך זה מובן מאליו. עם זאת, חשוב לחשוב קדימה, ולהבין שייתכן שעלות התחזוק של רכבים אלו תהיה זולה יותר לטווח הרחוק, ולכן מחיר הרכישה לא בהכרח אומר הכל. ובאשר למחירים ספציפיים, על כך נפרט ממש עוד מעט.

רכב PHEV או רכב חשמלי רגיל: מה עדיף?

רגע לפני שנציג את רכבי הפלאג-אין הייבריד המומלצים לשנת 2024, אי אפשר להתעלם משאלת העדיפות בין PHEV לכל שאר הרכבים, ובפרט לרכבים היברידיים רגילים.

אם כן, ניתן לקבל את ההחלטה בהתאם למספר פרמטרים מרכזיים:

  • מחירים – כאמור, עלויות רכישת רכבי פלאג-אין גבוהות מההיברידיות הרגילות, אך בטווח הזמן הרחוק מדובר על רכב משתלם יותר.
  • מרחק נסיעה – רכבי פלאג-אין מאפשרים מרחק נסיעה גדול יותר, הודות ליכולת הטעינה החיצונית ולסוללה הגדולה יותר.
  • בטיחות – נושא הבטיחות אינו ניתן להשוואה בין סוגי הרכבים, שכן רמת בטיחות משתנה פר יצרן ולא פר סוג רכב.

בשורה התחתונה ניתן להבין כי רכבי הפלאג-אין ההיברידיים מומלצים יותר, זאת כמובן עבור מי שיכול לממן רכישה של אחד כזה.

הכירו את רכבי הפלאג-אין הייבריד המומלצים לשנת 2024

על מנת לעשות לכם חיים קלים יותר, הכנו עבורכם רשימה של 6 רכבי הפלאג-אין ההיברידיים שמומלצים לשנת 2024.

דגם ה-PHEV מרחק נסיעה חשמלי רמת בטיחות (מתוך 8) מחיר מחירון התחלתי
פיג'ו 3008 61 ק"מ 4 239,990 ש"ח
MG EHS PHEV 52 ק"מ 7 187,888 ש"ח
סיטרואן C5 פלאג אין 61 ק"מ 4 218,990 ש"ח
פיג'ו 508 פלאג אין 57 ק"מ 7 259,990 ש"ח
קיה נירו פלוס פלאג-אין 49 ק"מ 3 171,900 ש"ח
WEY coffee 01 146 ק"מ 6 329,900 ש"ח

איך לחסוך בעלויות רכישת רכבי PHEV? כל מה שכדאי לדעת

רגע לפני שנסיים, בואו נדבר על קצת טיפים שיעזרו לכם לחסוך בעלויות רכישה ותחזוקה של רכבי PHEV.

  • טעינה חשמלית – בין אם בחיפוש אחר עמדות טעינה סופרצארג באמצעות מפת עמדות טעינה, ובין אם באמצעות התקנת עמדה ביתית בעזרת חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה, חשוב תמיד לעשות סקר שוק ולחפש את המקום האיכותי אך הזול ביותר.
  • השוואת מחירים – רגע לפני רכישת הרכב, בצעו השוואת מחירים בין דגמים, סוכנויות רכבים ועוד,על מנת למצוא את העסקה המשתלמת ביותר.
  • על מה משלמים – פעמים רבות עלות הרכב גבוהה בשל יכולות ייחודיות של הרכב, שלא תמיד הכרחיות. על מנת לחסוך בעוד כמה שקלים, מומלץ לוותר על יכולות מרשימות אך לא באמת נחוצות.

מרכבי PHEV עד עמדות טעינה: Energy 2 Car כאן בשבילכם!

לסיכום, רכישת רכב PHEV בהחלט מומלצת על פני רכב היברידי רגיל מסיבות רבות ומגוונות. אנחנו כאן ב Energy2Car, עומדים לרשותכם לכל שאלה או צורך שהוא, בין אם בנושא החשמליות השונות באופן כללי, ובפרט עבור שאלות בנושאי טעינת רכבים, עמדות טעינה לרבות אפקון עמדות טעינה וכו'. אז קדימה, למה אתם מחכים, צרו איתנו קשר עוד היום!

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

מכונית חשמלית אפורה חונה על מפרץ טעינה

רכב חשמלי קטן זול – הכירו את הרכבים המשתלמים ביותר!

רכישת רכב חשמלי בארץ הפכה לנפוצה במיוחד בשנים האחרונות, הם הופעתם של דגמים חדשים בכל פעם מחדש. עם זאת, על אף השימוש החסכוני בהיבטים רבים, רכישת רכב חשמלי עדיין מהווה הוצאה גדולה עבור רבים. אי לכך, רכב חשמלי קטן זול הינו פתרון מעולה לאלו שמעוניינים ברכב חשמלי, אך לא רוצים לבזבז על כך סכום כסף רב. אז איך בוחרים רכב חשמלי קטן וזול ומה הם בדיוק הדגמים החמים של שנת 2024? על כל זאת ועוד במאמר הבא.

קרא עוד>
מרצדס בנץ E 300 DE מכונית היברידית פלאג-אין

רכב PHEV – רכבי הפלאג אין המובילים לשנת 2024

הבחירה בין רכב עם מנוע בעירה רגיל לבין רכב חשמלי, רק הלכה ונהייתה קשה יותר במהלך השנים האחרונות הודות למהפכת הרכבים החשמליים שהגיעה ארצה. למזלנו, לצד 2 סוגי הרכבים האלו, ניתן למצוא סוג מיוחד במינו. שמשלב את היתרונות של הרכבים הרגילים יחד עם אלו של החשמליות השונות. אז בלי למתוח אתכם יותר מדי, מדובר ברכב PHEV, עליו נרחיב היום. מוכנים? הדקו חגורות ובוא נצא לדרך!

קרא עוד>
טעינת רכב בתחנת טעינת רכב חשמלי

נקודות טעינה לרכבים חשמליים

כל מי שמבין קצת בעולם הרכבים החשמליים, ודאי מכיר את חשיבותן של נקודות טעינה לרכבים חשמליים. עמדה פשוטה, שמעניקה לרכב את היכולת לנסוע ממקום למקום ללא צורך בדלק. אז היום בדיוק נדבר לעומק על עמדות ונקודות הטעינה השונות, ציבוריות וביתיות, מחירים, מיקומים ועוד. מוכנים? בואו נצא לדרך

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו