Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!
רכב חשמלי קטן

מהפכת הרכבים החשמליים והפעם: רכבים חשמליים קטנים!

בשנים האחרונות אנו עדים לייבוא רב של רכבים חשמליים לארץ, שבאים לידי שימוש על ידי נהגים ישראלים רבים. את כלל הרכבים החשמליים השונים, מייבאות ארצה יבואניות הרכב השונות ארצה ממקומות שונים, בין אם מיצרניות חשמליות חדשות כגון טסלה המפורסמת, ועד לייבוא של דגמים חשמליים מבית היצרניות המוכרות כגון MG חשמלית, יונדאי ועוד.
לצד היבוא של רכבים אלו, ישנם נהגים שאינם מעוניינים ברכבים גדולים באופן יחסי, כל נהג וסיבותיו שלו, ובהתאם ניתן להבחין גם בלא מעט רכבים קטנים יותר, בין אם רכב מיני חשמלי, רכב חשמלי קטן וכדומה.

ובכן בדיוק על רכבים אלו, הקטנים שבמשפחת החשמליות, באנו לדבר היום, ובסוף המאמר אתם תצאו עם כל המידע הדרוש לכם להבנה, האם אתם רכב חשמלי מיני או לא.

רכב חשמלי קטן צהוב בטעינה בתחנת הטעינה

הכירו את סוגי הרכבים החשמליים הקטנים של שנת 2024

לאחר שהבנו את הצורך ברכב חשמלי מיני, בואו ניגש ישר לעניין ונבין איזה רכבים חשמליים קטנים איכותיים ניתן למצוא בארץ נכון לשנת 2024. ובכן לעומת הרכב החשמלי, הרשימה לכשעצמה לא כל כך קטנה, ולכן הבאנו לפניכם מספר דגמים אותם תוכלו למצוא היום בשוק.

  • אופל קורסה E – דגם חשמלי קטן מבית אופל, שמספק יכולות לא רעות ביחס לרכב חשמלי קטן. עם זאת, עדיין מדובר ב-5 דלתות, ולכן הרכב לא מאוד קטן.
  • פיאט 500 – פיאט 500 החשמלית היא אחת מהחשמליות הקטנות הנמכרות ביותר בארץ כיון, והיא מהווה רכב חשמלי קטן שעונה על הצורך בצורה מושלמת, וכל זאת עם 3 דלתות בלבד.
  • פיג'ו E208 – דגם המיני של היצרנית הצרפתייה שמביא עימו יכולות לא רעות בכלל, ומספק חוויית נהיגה איכותית במיוחד.
  • ליפמוטור T03 – יצרנית רכבים חדשה שהופיעה בארץ עם גל החשמליות, ומציעה חשמלית קטנה. מאובזרת במיוחד ועם מגוון פיצ'רים שיעשו לכם חוויית נהיגה מושלמת.

כאמור, ישנם עוד דגמים רבים אחרים, אך בהחלט הבאנו לפניכם היום מבחר איכותי של חשמליות קטנות, שממחיש בצורה מושלמת את היצע השוק.

רכב חשמלי קטן או רכב חשמלי משפחתי: יצאנו לבדוק!

אחת השאלות הגדולות שנשאלת בכל פעם מחדש, היא "מה ההבדל בין סוגי הרכבים החשמליים השונים?". ובכן בדיוק לשם כך, הכנו לפניכם את הטבלה הבאה, שתעשה השוואה קצרה וקולעת בין 3 סוגי החשמליות העיקריים שמשמשים את משק הבית הישראלי.

סוג הרכב החשמלי השימוש ברכב החשמלי מחירים
רכבים קטנים שימוש ברכב חשמלי קטן בא לידי ביטוי לרוב על ידי נהגים צעירים, או לחלופין במקרים בהם אין צורך ברכב גדול שגוזל מקום רב בחנייה, ומעט מסורבל לתחזוקה. מחיר ממוצע העומד על 150,000 ש"ח, אך זאת כמובן כתלות ביצרן ובדגם של הרכב.
רכבים עם 7 מקומות עבור משפחות גדולות, או לחילופין נהגים שזקוקים לרכב חשמלי גדול יחסית, מדובר בפתרון מושלם, המספק מענה איכותי ונוח. מחיר התחלתי העומד על כ-190,000 ש"ח בממוצע, כאשר כמות הדגמים מצומצמת יחסית.
רכב משפחתי החשמלית הנפוצה ביותר בארץ היא החשמלית המשפחתית. רוב הדגמים החשמליים הם משפחתיים, והשימוש בהם דיי מובן מאליו. דגמי החשמליות המשפחתיות מתחילות במחירים של כ-150,000 ש"ח, כאשר ניתן למצוא מחירים נמוכים יותר, אבל בהתאם גם גבוהים בהרבה.

רוכשים רכב חשמלי מיני? אלו עמדות הטעינה שתזדקקו להן

רגע לפני שנסיים, אי אפשר שלא להתייחס לעניין הטעינה של הרכבים החשמליים הקטנים. אם כן, קטן ככל שיהיה, שקע הטעינה ברכב אינו שונה באופן זה או אחר מכל רכב חשמלי שהוא. לפיכך, אם אתם מעוניינים להתקין עמדת טעינה ביתית, אתם בהחלט יכולים להסתפק בהתקנת עמדה טעינה מהירה נייחת "רגילה" שתספק לכם טעינה מושלמת לרכב.

כמו כן, חשוב לזכור להתייעץ עם חשמלאי מוסמך להתקנת עמדות טעינה, על מנת שלא להסב נזק לבית ובפרט לרכב החשמלי.

כמה עולה רכב חשמלי קטן?

לסיכום, הדבר האחרון שנדבר עליו הוא עניין המחיר, על אף שנגענו בכך מעט בטבלה קודם לכן. אם כן, בדומה לכל דבר אחר שהוא, גם מחיר רכב חשמלי מיני נקבע לפי היצרן, הדגם הספציפי, היצע מול ביקוש ועוד.

עם זאת, בהחלט ניתן לומר שישנם דגמים יקרים יותר כגון מיני קופר SE חשמלית במחיר התחלתי של 265,000 ש"ח. לצד דגמים זולים יותר כגון אופל קורסה החשמלית שמחירה מתחיל מ-150,000 ש"ח וכן ליפמוטור t03 עם מחיר התחלתי משתלם במיוחד של כ-100,000 ש"ח.

ליעוץ חינם לפני רכישה של עמדת טעינה או התקנת עמדת טעינה צרו קשר!

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו