Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

רכבי פלאג אין – מה חשוב לדעת על רכב חשמלי היברידי נטען?

אם אתם חושקים מאוד ברכב חשמלי חסכוני, מתקדם וטוב לאיכות הסביבה, אך באותה נשימה לא מסוגלים לוותר על רכב הבנזין וחוויית הנסיעה שהוא מביא עימו, יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם! אנרג'י טו קאר, מביאה לפניכם את הפתרון של פלאג אין רכבים, אשר מהווים את המענה המושלם לבעיה זו. מה זה בדיוק ומה ההבדל בינו לבין כל רכב אחר? הכל במאמר שלפניכם!
גבר מטעין רכב חשמלי לבן

מהם רכבי פלאג אין?

ראשית כל, כדי שנוכל בכלל לדבר על הרכבים האלו, נדרש לעשות יישור קו ולהבין מהם רכבי פלאג אין. אם כן, רכב פלאג אין הוא למעשה רכב שלוקח את תחום הרכבים ההיברידיים לשלב הבא. מדובר על תחום רכב המשלב את מנוע הבנזין מהרכבים הרגילים, יחד עם סוללת הרכבים החשמליים, ובכך מאפשר לרכב לעשות שימוש ארוך טווח בסוללה נטענת(!), לצד מנוע רגיל. שמם המקצועי של רכבים אלו הוא PHEV, או בצורתו המלאה – plug-in hybrid electric vehicle, ושמו מבוסס על מחבר הטעינה שקיים ברכב.

פלאג אין רכבים: על היתרונות והחסרונות שבדבר

לאחר שהבנו מהם רכבי הפלאג אין בואו נבין למה כדאי, או לא כדאי, להשתמש ברכבים אלו. לשם כך, ריכזנו עבורכם את היתרונות והחסרונות של רכבים אלו בצורה מסודרת.

יתרונות רכבי הפלאג אין

  • היברידי – בראש ובראשונה היתרון המשמעותי של רכבים אלו הוא העובדה שהם היברידיים. היכולת להנות גם מרכב המונע על דלק, ובאותה נשימה שנוסע מכוח החשמל.
  • סוללה גדולה – רכבי הפלאג אין בעלי סוללה גדולה, אשר מאפשרת להם לנסוע במשך עשרות ק"מ בהנעה חשמלית.
  • פלאג אין (נטען) – העובדה שמדובר בפלאג אין, מאפשרת לנו להטעין באופן חיצוני את הסוללה ברכב, ובכך להנות מההנעה החשמלית שוב ושוב.
  • עלות דלק – בשל השימוש בחשמל, עלות הרכב בהיבט התדלוק פוחתת באופן משמעותי.

חסרונות רכבי הפלאג אין

  • עלות הרכב – בשל הסוללה ומורכבות מערכת ההנעה, עלות הרכב הכוללת גבוהה יותר בהשוואה למקביליו הסטנדרטיים.
  • משקל – הסוללה הגדולה מהרגיל הנמצאת ברכבי הפלאג אין, מובילה למשקלו הגבוהה של הרכב.
  • עמדות טעינה – אמנם הטעינה לכשעצמה היא דבר טוב, אך הצורך בהתקנת עמדת טעינה ביתית הופך את זה לחיסרון במידת מה כתוצאה מהמורכבות.

רכבים חשמליים בחניה

מה ההבדל בין רכב היברידי, רכב חשמלי ורכבי הפלאג אין?

אמנם דיברנו עד כה על מהו רכב פלאג אין, אך כדי לעשות סדר כמו שצריך ועד הסוף, הכנו עבורכם באנרג'י טו קאר את הטבלה הבאה, שתסביר לכם מה ההבדל בין רכב היברידי, חשמלי ו-PHEV.

מאפיינים רכב היברידי רכב חשמלי רכב היברידי נטען (פלאג אין)
סוג ההנעה הנעה על בנזין/סולר כמו גם הנעה חשמלית הנעה חשמלית בלבד הנעה על בנזין/סולר כמו גם הנעה חשמלית (בעוצמה חזקה ולמרחקים ארוכים יותר מאשר רכב היברידי רגיל).
מחיר ממוצע החל מ-125,000 ש"ח בממוצע החל מ-100,000 ש"ח בממוצע החל מ-189,000 ש"ח בממוצע
אופן התדלוק תדלוק על בסיס דלק תדלוק על בסיס חשמל תדלוק על בסיס דלק וגם על בסיס חשמל
תחזוקה שוטפת תחזוקה רגילה, יש צורך בהחלפת סוללה אחת לתקופה, כמו גם טיפולי מנוע בשוטף. תחזוקה פשוטה, מנוע חשמלי בלבד ועל כן אין התעסקות מורכבת. צורך הן בתדלוק הרכב והן בהטענתו, ובהתאם למבנה המנוע והסוללה, צורך בתחזוקה שוטפת של שניהם.

 

כך תדעו האם רכבי פלאג אין מתאימים לכם או לא

לאחר שהבנו מהו רכב הפלאג אין, והבנו מהם ההבדלים בינו לבין מקביליו בתחום הרכבים החשמליים/היברידיים, נשאלת השאלה – "האם רכב פלאג אין מתאים לי או לא?". ובכן התשובה לכך אינדיבידואלית כמובן, אך השאלות המנחות הבאות יוכלו לסייע לכם בהחלטה:

  1. רכב פלאג אין דורש התקנת עמדה ביתית לטעינה אשר מתבצעת על ידי חשמלאי מוסמך, ועל כן השאלה הראשונה היא "האם יש לכם את היכולת והמקום הדרוש להתקנת עמדה כזו?".
  2. רכב הפלאג אין אמנם אינו צורך דלק רב, אך בשל מורכבות המנוע שלו, הסוללה החזקה ועוד, עלותו גבוהה. בהתאם, השאלה השנייה היא "האם יש ביכולתכם לקנות רכב כזה, שעלותו גבוהה יחסית?".
  3. השאלה השלישית, ועליה אין צורך לפרט, היא "האם אתם מעוניינים להנות מחוויית נהיגה הכוללת שימוש במנוע הבנזין הרגיל, לצד שמירה על איכות הסביבה ונסיעה שקטה?".

 

זקוקים לייעוץ והכוונה? אנרג'י טו קאר כאן עבורכם!

אם אתם רואים לנכון לרכוש לעצמכם רכב PHEV, הלוא הוא רכב פלאג אין, אנחנו באנרג'י טו קאר כאן עבורכם. בין אם עבור התייעצויות כלליות על תחום רכבי החשמל, בין אם עבור עמדות טעינה או כל נושא אחר, אנחנו תמיד זמינים. חשוב להבין כי רכבים היברידיים נטענים הם רכבים שלוקחים את תחום רכבי החשמל והרכבים ההיברידיים 2 צעדים קדימה, ומביאים לכביש תוצר מושלם, המשלב צריכת דלק נמוכה, עלות נוחה ושמירה על איכות הסביבה.


רכבי פלאג אין הם רכבים אשר מונעים גם בהנעת דלק וגם בהנעה חשמלית. למעשה מדובר ברכבים היברידיים רגילים, אך עם שיפור משמעותי והוא סוללה עוצמתית וגדולה הרבה יותר.

רכבי פלאג אין, כשמם כן הם, בעלי שקע טעינה חשמלי. זאת בניגוד לרכבים היברידיים אשר כוללים סוללה אך נטענים בדלק בלבד.

התקנת עמדות טעינה ביתיות מתבצעת לרוב בעזרת חשמלאי מורשה, אשר מוסמך לבצע התקנות אלו. ההתקנה הינה תהליך מעט מורכב, ועל מנת להבטיח את בטיחותכם ובטיחות הרכב, מומלץ לבצע זאת על ידי בעל מקצוע.

רכב PHEV, או בשמו המלא plug-in hybrid electric vehicle, הוא רכב היברידי נטען, כלומר רכב היברידי שניתן להטעין אותו באמצעות שקע טעינה בדומה לרכב חשמלי.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו