Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

רכבים מסחריים חשמליים: הכירו את עולם החשמליות הכבדות

כולם כבר ודאי מכירים את עולם הרכבים החשמליים, ואין אחד שלא ראה רכב חשמלי כזה או אחר ברחוב או בכביש. לצד זאת, בשל השאיפה להתקדמות והתפתחות טכנולוגית, עולם הרכבים החשמליים הולך וגדל, וכעת הוא חולש גם על תחום נוסף, שיוצר רכבים מסחריים חשמליים. מה זה בדיוק אומר ומה ההבדל בינם לבין רכבים מסחריים רגילים? המומחים שלנו באנרג'י טו קאר יצאו לבדוק וחזרו עם המידע הבא.
אישה פותחת באגז של רכב חשמלי לבן

מהו רכב מסחרי חשמלי?

על מנת להבין מהם רכבים מסחריים חשמליים, נצטרך לפרק את שמו של הכלי ל-2 חלקים. האחד הוא רכב מסחרי, כולנו מכירים ויודעים במה מדובר, רכב אשר מסוגל לבצע נסיעות למרחקים ארוכים תוך קיבולת מטען גבוהה, בחלל אחסון בגודל בינוני. החלק השני הוא חשמלי, כלומר רכב שמונע כולו על בסיס מערכת הנעה חשמלית וסוללה. כך למעשה, אנו מקבלים את ההסבר הפשוט על "מהו רכב מסחרי חשמלי".

מסחרית חשמלית או מסחרית רגילה – מה עדיף?

בשאלה "למה נעדיף רכב מסחרי חשמלי על פני מסחרי רגיל?", יש להתייחס לכל מקרה באופן פרטני בהתאם לצורך של בעל הרכב. עם זאת, ערכנו עבורכם באנרג'י טו קאר השוואה מסוימת בין 2 הרכבים כדי לסייע לכם בקבלת ההחלטה.

רכבים מסחריים חשמליים רכבים מסחריים רגילים
מחיר רכישה מחיר גבוה ביחס לרכב "רגיל" מחיר סטנדרטי של רכישת רכב מסחרי, נמוך ביחס לרכב חשמלי מקביל
עלויות שוטפות עלויות שוטפות נמוכות בהתאם לטעינה חשמלית ובלאי נמוך יחסית עלויות גבוהות עבור טיפולים, דלק וכדומה
תפעול התעסקות התפעול נמוכה ובלאי הרכב נמוך מאוד בהינתן שמירה ושימוש נכון ברכב תפעול רגיל הכולל צורך בטיפולים שוטפים, היתכנות בעיות במצבר, במנוע וכו
מרחקי נסיעה מרחקי נסיעה של מאות ק"מ על בסיס הנעה חשמלית בלבד מרחקי נסיעה גבוהים על בסיס הנעת בנזין
קיבולת מטען ונוסעים קיבולת סטנדרטית בהתאם לסוג הרכב קיבולת סטנדרטית בהתאם לסוג הרכב

גיפ חשמלי לבן מוטען

על קצה המזלג: אלו המסחריות החשמליות שתוכלו לפגוש

אם עד כה התעניינתם ברכבים מסחריים חשמליים כאלו ואחרים, הרשו לנו כעת להציג לכם מסר דגמים של מסחריות חשמליות אותם תוכלו למצוא כיום בארץ:

  • סיטרואן ברלינגו חשמלית – המסחרית החשמלית המוכרת והנמכרת ביותר, עם מחיר התחלתי העומד על כ-180,000 ש"ח. מדובר במחיר נמוך יחסית, אך בהתאם גם הביצועים יחסיים לשאר המסחריות בתחום.
  • סיטרואן ג'אמפי – גם כאן מדובר על עוד דגם מבית סיטרואן. דגם זה יקר יותר מהדגם הקודם, אך שוב, הביצועים והשירות שהוא מספק טובים יותר בהתאם.
  • מרצדס דגם EQV – מדובר על מרצדס חשמלית שלקוחה מסדרת הדגמים של V קלאס. בהתאם לחברת הרכב, אפשר להבין את רמת המסחרית החשמלית, אך בסופו של דבר כל מסחרית מתאימה לשימושים שונים.

מה חשוב לדעת על קניית רכבים מסחריים חשמליים?

רגע לפני שאתם מחליטים מה הצורך שלכם ובהתאם רוכשים את הרכב המסחרי החשמלי הבא שלכם, לנו באנרג'י טו קאר חשוב לומר לכם כמה דברים שחשוב שתדעו רגע לפני קניית הרכב:

  1. עמדות טעינה – רכבים חשמליים על כל סוגם, מחייבים שימוש בעמדות טעינה. על פי רוב, מומלץ לבצע התקנת עמדת טעינה בבית או במקום העבודה כדי לייעל את תהליך הטעינה ולהפוך אותו לנגיש ונוח הרבה יותר.
  2. שמירה על הרכב – רכב חשמלי פועל ומונע באופן שונה מרכב רגיל. לכן, על מנת לשמור עליו לאורך זמן וליהנות מביצועים מיטביים, חשוב להבין זאת ולנהוג בו בהתאם.
  3. מחיר – עניין המחיר של הרכבים המסחריים החשמליים בפרט, ורכבים חשמליים בכלל הוא עניין מתעתע. ייתכן כי כאן ועכשיו עלות הרכב לא תמצא חן בעיניכם, וזה הגיוני לחלוטין. עם זאת, חשוב להבין כי במבט לטווח הרחוק, עלות תפעול ותחזוקת הרכב זולה יותר, ולכן הדבר משתלם וכדאי.

אנרג'י טו קאר – עולם הרכבים החשמליים במקום אחד

אם כן, נחשפנו היום לעולם חדש בתחום הרכבים החשמליים, והוא עולם המסחריות החשמליות. מדובר בעולם שלוקח את הטכנולוגיה החשמלית צעד אחד קדימה, מאפשר לנו לשמור יותר על איכות הסביבה, וכמובן מאפשר לבעל הרכב לחסוך משמעותית בהוצאות לטווח הארוך.

באשר להתקנת עמדות טעינה, בין אם בחניה במקום העבודה ובין אם בבית, חשוב לבצע זאת באמצעות חשמלאי מוסמך ומקצועי. זאת מאחר שברובם המוחלט של המקרים, התקנת העמדה דורשת עבודה והתעסקות עם תשתיות חשמל ומתח גבוה באופן כללי. על כן, אם אתם מעוניינים בעמדה איכותית, תקינה ומיטבית, זו הדרך המומלצת. מעבר לכך, אנחנו באנרג'י טו קאר נמצאים כאן עבורכם לכל שאלה, מחשבה או צורך כזה או אחרת הקשור לעולם הרכבים החשמליים בכלל, ולעולם טעינת הרכבים בפרט. נסיעה טובה!

צרו קשר

מחירו של רכב מסחרי חשמלי מושפע מגורמים שונים. באופן יחסי, מחיר מסחרית חשמלית יהיה גבוה יותר מזה של הרכב המסחרי ה"רגיל", אך אם מסתכלים לטווח רחוק, מדובר בעלות שמקזזת את עצמה לעומת ההוצאות השוטפות.

כן. במידה שאדם רואה לנכון לקנות לעצמו רכב מסחרי חשמלי, אין שום דבר שאמור לעצור אותו מלבד יכולת הקנייה. עם זאת, הקנייה של רכבים אלו נפוצה יותר בקרב בעלי עסקים.

טעינת רכב חשמלי מתבצעת באופן דומה לחלוטין לכל רכב חשמלי אחר, וזאת באמצעות עמדת טעינה ייעודית שנכנסת לשקע הטעינה בצד הרכב או בקדמתו.

התקנת עמדה לטעינת רכב חשמלי בבבית מתבצעת על בסיס התשתית הביתית. לכן, וכיוון שנדרשות לעיתים עבודות תשתית וחשמל, ההתקנה עצמה מתבצעת אך ורק על ידי חשמלאים מוסמכים ובעלי מקצוע רלוונטיים.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו