Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

רכבים חשמליים 2024 – מה מחכה לנו בתחום הרכב החשמלי בישראל?

שוק הרכב החשמלי נמצא בצמיחה מתמדת בשנים האחרונות. בשנת 2023 נמכרו ברחבי העולם כ-10 מיליון רכבים חשמליים, וצפי המכירות לשנת 2024 עומד על 15 מיליון.
רכב חשמלי נוסע על כביש מהיר

צמיחה זו נובעת ממספר גורמים, ביניהם:

 • עלייה במודעות לשינויי האקלים והרצון לצמצם את פליטת גזי החממה.
 • ירידה בעלויות ייצור הסוללות, שהופכת את הרכבים החשמליים לנגישים יותר.
 • שיפור בטווחי הנסיעה של הרכבים החשמליים.
 • התפתחות התשתיות, כמו עמדות טעינה.

בשנת 2024 צפויים להגיע לישראל מגוון דגמים חשמליים מרתקים.

הנה סקירה של 4 דגמים מעניינים:

BYD Seal

בראש רשימת הרכבים המצופים של שנת 2024 ניתן למצוא את BYD Seal מבית היוצר של ענקית המכוניות החשמליות הסינית. הדגם, שצפוי להתחרות ראש בראש עם המודל 3 של ענקית הרכבים החשמליים טסלה הושק בישראל בתחילת החודש. הדגם זמין בשתי גרסאות – הנעה אחורית והנעה כפולה. גולת הכותרת של הדגם היא המנוע החשמלי העוצמתי שלו, בהספק של לא מפחות מ-528 כוחות סוס. בנוסף, הסוללה שלו גדולה במיוחד (82 קילוואט/ שעה), מה שמאפשרת לה להשיג טווח נסיעה של 520 עד 570 קילומטר.

MG Cyberster

מכונית רודסטר חשמלית מרשימה, בעלת 2 מושבים, גג נפתח ודלתות מספריים. הדגם יושק באירופה באמצע שנת 2024 ויגיע  בשתי גרסאות הנעה: אחורית (310 כוחות סוס) וכפולה (536 כוחות סוס). הסוללה של הדגם תהיה בגודל 35.2 קילוואט שעה, מה שיספק טווח של 305 קילומטרים. מכונית הדגל של MG מצטיינת בעיצוב ייחודי וטכנולוגיה מתקדמת, אולם טרם נקבע תאריך השקה רשמי בארצנו הקטנטונת.

Renault Mégane E-TECH

רנו מגאן E-TEC הוא דגם חשמלי מבית רנו, שצפוי להגיע לישראל בשנת 2024. המגאן E-TEC מבוסס על דגם ה-Mégane הקונבנציונלי, אך מצויד במנוע חשמלי וסוללה מתקדמת. סוללת הMégane E-TEC בגודל 50 קילוואט שעה מספקת טווח נסיעה מצוין, והיא מתאימה לשימוש יומיומי ולנסיעות בעיר. 

המגאן E-TEC מצויד בטכנולוגיות מתקדמות, כולל תמיכה בטעינה מהירה ומערכת ניווט מתקדמת. עיצוב ה-Mégane E-TEC נקי ומודרני, והוא מציע חווית נהיגה נעימה ושקטה. הדגם יגיע במגוון גרסאות ואפשרויות הנעה, כך שכל אחד יוכל למצוא את הגרסה המתאימה לו.

Jili Geometry M6

Jili Geometry M6 הוא המילה האחרונה מבית ג’ילי, והוא צפוי להגיע לישראל בשנת 2024. ה-Geometry M6 מבוסס על דגם ה-Geometry C האהוב, אך מצויד במנוע משוכלל יותר וסוללה מתקדמת.

סוללת ה-Geometry M6 מגיעה בגודל 61.7 קילוואט/ שעה מספקת טווח נסיעה מצוין, והיא מתאימה לשימוש יומיומי ולנסיעות בעיר. הדגם מצויד בטכנולוגיות מתקדמות, כולל תמיכה בטעינה מהירה ומערכת ניווט מתקדמת.

עיצוב ה-Geometry M6 נקי ומודרני, והוא מציע חווית נהיגה נעימה ובטוחה. הדגם יגיע במגוון גרסאות ואפשרויות הנעה, כך שכל אחד יוכל למצוא את הגרסה המתאימה לו.

מספר רכבים חשמליים ליד עמדות טעינה במגרש חניה

רכבים חשמליים 2024 – טכנולוגיות חדשות בשוק הרכבים החשמליים 

לצד הדגמים החדשים, צפויות להתפתח גם טכנולוגיות חדשות בתחום הרכב החשמלי. בין הטכנולוגיות הבולטות ניתן למצוא:

 • סוללות חזקות יותר: סוללות חדשות עם צפיפות אנרגיה גבוהה יותר יאפשרו טווחי נסיעה ארוכים יותר.
 • טעינה מהירה יותר: טכנולוגיות טעינה חדשות יאפשרו טעינה מהירה יותר של הסוללה.
 • נהיגה אוטונומית: רכבים חשמליים חדשים יהיו מצוידים במערכות נהיגה אוטונומיות מתקדמות יותר (אם כי מרבית אפשרויות הנהיגה האוטונומית יהיו חסומות בישראל לעת עתה).

התפתחות התשתיות מביאה לריכוך החשש מפני מעבר לרכבים חשמליים 2024

התפתחות התשתיות היא גורם חשוב לקידום שוק הרכב החשמלי. צפוי גידול משמעותי במספר עמדות הטעינה, הן בישראל והן ברחבי העולם. כמו כן, ממשלות רבות מציעות תמריצים שונים לעידוד רכישת רכבים חשמליים. כפי שנמחיש בפסקאות הבאות, נראה שהמגמה האמורה פסחה על ישראל, שצפויה להעלות את המס על רכישת מכוניות חשמליות.

רכבים חשמליים 2024 – כיצד צפוי להשפיע התקציב החדש על שוק הרכב?

התקציב שאושר על ידי הממשלה לשנת 2024 כולל שתי גזרות משמעותיות שצפויות לפגוע ברוכשי המכוניות החשמליות. הגזרה הראשונה הינה מס נסועה העומד על 15 אגורות לכל קילומטר שצפוי להיות מוטל על רוכשי המכוניות החשמליות החל בחודש ינואר 2026. 

הגזרה השנייה הינה עלייה משמעותית במס הקנייה על מכוניות חשמליות. אף על פי כן, נראה שבנוסח התקציב הסופי העלייה התמתנה, כך שהמס יעלה בשנת 2025 מ-35 אחוז ל-45 אחוז. זאת, בניגוד להצעה המקורית, שבמסגרתה היה צפוי מס הקנייה לעלות בינואר 2025 ל-50 אחוז. 

בשנת 2026 צפוי מס הקנייה על מכוניות חשמליות לעלות מ45 אחוז ל-52 אחוז (בניגוד ל-57 אחוז ההצעה המקורית). לבסוף, בינואר 2027 יעלה מס הרכישה על רכבים חשמליים ל-60 אחוז (במקום 65 אחוז בהצעה המקורית).


 • BYD Seal: רכב סדאן ספורטיבי עם טווח נסיעה של 520-570 ק"מ.

 • Renault Mégane E-TECH: רכב משפחתי מרווח עם טווח נסיעה של 450 ק"מ.

 • Jili Geometry M6: רכב קומפקטי עם טווח נסיעה של 440 ק"מ.

 • סוללות חזקות יותר: סוללות עם צפיפות אנרגיה גבוהה יותר יאפשרו טווחי נסיעה ארוכים יותר.
 • טעינה מהירה יותר: טכנולוגיות טעינה חדשות יאפשרו טעינה מהירה יותר של הסוללה.
 • נהיגה אוטונומית: רכבים חשמליים חדשים יהיו מצוידים במערכות נהיגה אוטונומיות מתקדמות יותר, אפשרויות שסביר להניח שלא נראה בקרוב בישראל.
 • מס נסועה: החל מינואר 2026, רוכשי רכבים חשמליים ישלמו 15 אגורות לכל קילומטר.
 • מס קנייה:
  • בשנת 2025: עלייה מ-35% ל-45%.
  • בשנת 2026: עלייה מ-45% ל-52%.
  • בשנת 2027: עלייה מ-52% ל-60%.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו