Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

פז טעינה חשמלית: כל מה שצריך לדעת לשנת 2024

אחת מאפשרויות הטעינה של הרכבים החשמליים בימינו היא באמצעות עמדות טעינה ציבוריות, כאשר לאלו ישנם מפעילים שונים אשר מתחזקים ודואגים לפעילותן השוטפת. בין המפעילים השונים, ישנן גם חברות דלק שאחראיות על חברות בת, לרבות חברת "פז", שהביאה לעולם את פז טעינה חשמלית, או בשמה השני "פז Charge". אז מה זה בדיוק אומר עמדת טעינה של חברת דלק, כמה זה עולה ואיפה ניתן למצוא אותן? כל זאת במאמר הבא.
אישה טוענת רכב חשמלי בתחנת הטעינה

הכירו את סוגי עמדות הטעינה הקיימות

לפני שנדבר על עמדות הטעינה של חברת פז בפרט, נתחיל ונכיר ראשית כל את סוגי עמדות הטעינה באופן כלי, כאשר אלו מתחלקות ל-3 סוגים מרכזיים. כמו כן, על מנת להבהיר ולסדר את ההבדלים ביניהן, הכנו עבורכם את הטבלה הבאה.

סוג עמדת הטעינה אופן הפעולה מהירות טעינה
עמדת טעינה איטית/רגילה פועלת על בסיס זרם חשמלי מסוג AC, כאשר מדובר לרוב בעמדה ניידת שמורכבת מכבל מתח שמחובר לשקע הביתי. כ-30 שעות לטעינה מלאה עבור סוללה ממוצעת.
עמדת טעינה מהירה עמדת טעינה קבועה הפועלת על זרם AC, ומתחברת לתשתית החשמל במקום ההתקנה. כ-6 שעות לטעינה מלאה בממוצע.
עמדת טעינה אולטרה מהירה עמדת טעינה אולטרה מהירה שפועל על בסיס זרם DC. מדובר על עמדת טעינה קבועה גם כן. עד חצי שעה עבור טעינה כמעט מלאה.

הבחירה בעמדת הטעינה המתאימה עבור הרכב האישי שלכם, מתבצעת בהתאם להוראות היצרן וסוג הסוללה. נציין, שעמדת טעינה אולטרה מהירה מתאימה רק לרכבים מסוימים, שכן לשאר הרכבים היא עלולה להזיק.

רכב חשמלי קטן חונה בתחנת הטעינה של הספרייה הציבורית

עמדת טעינה של פז? מה זה אומר?

פז טעינה חשמלית, שמוכרת גם כ"פז Charge", היא אחת מבין החברות הקיימות כיום בשוק המספקת עמדות טעינה לרכבים חשמליים במקומות שונים. אז אילו שירותי טעינה מספקת פז טעינה חשמלית? ובכן התשובות לפניכם:

  • עמדות טעינה לבית משותף – בניינים משותפים בהם יש דרישה לעמדת טעינה עבור יותר מרכב אחד, בהחלט יכולים למצוא אצלם את הפתרון.
  • עמדות טעינה לחברות וצי רכבים – חברות אשר אוחזות בצי רכבים חשמליים, יכולות לבקש מפז טעינה חשמלית להקים עבורם עמדות טעינה. כמובן שזה, צריך להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה.
  • עמדות טעינה למתחמים מסחריים – קניונים, חנויות ומתחמים נוספים, בהחלט יכולים להציב גם הם עמדות טעינה מבית פז עבור הלקוחות והעובדים.

היכן נוכל למצוא עמדות טעינה ציבוריות של פז Charge?

לאחר שהבנו היכן נוכל למצוא עמדות טעינה של פז Charge באופן כללי, נשאלת השאלה היכן בדיוק מוצבות העמדות הקיימות כיום. ובכן לשם כך, קיימת אצלנו באנרג'י טו קאר כמו אצל חברת פז עצמה,מפת עמדות טעינה שמספקת את הכתובות המדויקות של עמדות הטעינה השונות, כמות העמדות שנמצאות במקום וכן סוגי העמדות.

כמה עולה שימוש בעמדות טעינה של פז טעינה חשמלית?

כפי שראינו קודם לכן, ישנן 3 עמדות טעינה באופן כללי בהן ניתן לעשות שימוש, כאשר עמדת ה-AC הניידת אינה נחשבת תחת העמדות שפז מציעה לקהל, כיוון כמובן שזו ניידת. אז כמה עולה השימוש ב-2 העמדות האחרות? ובכן באופן כללי פז מעמידה לרשות הלקוחות אפליקציה עבור תשלום נוח, אך באופן מעשי העלות משתנה בהתאם לגורמים שונים כגון סוג העמדה, סוג הרכב, משך זמן הטעינה וכדומה.

העלות בפועל של טעינת רכב חשמלית בבסיסה, נמדדת על פי צריכת החשמל שנמדד לפי יחידת מידה של קילוואט שעה (קוט"ש), כאשר העלות הממוצעת בעמדות ציבוריות ובין היתר גם בעמדות של פז, נעה בין 70 אגורות במקרה הטוב, ל-2 שקלים לקוט"ש בודד.

רוצים להתקין עמדת טעינה ביתית? אנרג'י טו קאר כאן עבורכם!

מעבר לעמדות שהצגנו כאן, כמובן שניתן להתקין גם עמדות ביתיות, או עמדות פרטיות במקומות ציבוריים עבור לקוחות, עסקים וחברות. את כלל השירותים הללו ועוד, תוכלו למצוא אצלנו באנרג'י טו קאר, לצד שירות ייעוץ חינם לקראת רכישה והתקנת עמדת טעינה. אז קדימה, למה אתם מחכים? אנחנו כאן עבורכם.

ישנו מספר עצום של מגוון עמדות טעינה בפריסה ארצית, מהצפון עד לאילת. על המיקום של כל אחת מעמדות הטעינה השונות, סוג עמדות הטעינה והמפעילים שלהן, תוכלו למצוא מידע בעזרת מפות עמדות טעינה.

כל רכב חשמלי דורש טעינה בעמדת ייעודית. סוג העמדה שמתאים לרכב, נקבע על פי היצרן בהתאם לעוצמת וסוג הסוללה של הרכב. לרוב, עמדת טעינה מהירה וטעינה איטית מתאימות לכל סוגי הרכבים.

טעינת רכב חשמלי בבית נכללת בתשלום שאתם משלמים באופן תקופתי לחברת החשמל, שכן העמדה מחוברת למונה החשמל הביתי. אי לכך, עלות הטעינה נקבעת על פי התעריף לקוט"ש חשמל, שנכון ל-2024 עומד על 62.5 אגורות.

משך הזמן שנוכל להשתמש בסוללה של רכב חשמלי, בין אם לאחר טעינה באמצעות פז טעינה חשמלית ובין אם כל עמדה אחרת שהיא, נקבע לפי נפח הסוללה. ככל שהסוללה גדולה יותר, כך גם משך הזמן בסוללה בהתאם.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו