Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

עמדת טעינה מהירה לרכבים חשמליים: הפתרון הטוב ביותר להטענת הרכב

בעלי הרכבים החשמליים ודאי יכירו את החשיבות של עמדות טעינה מהירה לרכבים חשמליים. הצורך בטעינה שתתבצע כאן ועכשיו לצד מחיר שלא יהיה בשמיים, באים לידי ביטוי בצורה מושלמת במקום אחד. אז איך זה באמת קורה ואיפה אפשר למצוא עמדות טעינה ציבוריות לצד התקנת עמדות ביתיות? המשיכו לקרוא וגלו הכל.
איש עם שעון עם נתונים דיגיטלים ברקע

עמדות טעינה לרכב חשמלי – מה זה אומר?

רכבים חשמליים, כשמם כן הם, פועלים על בסיס סוללה ולא על בסיס מיכל דלק ומצבר רגילים. בהתאם, כמו שברכב "רגיל" מתבצע תהליך התדלוק, ברכבים חשמליים נדרש לבצע טעינה של הרכב לשם תפקודו ולעיתים נדרשת עמדת טעינה מהירה. את הטעינה, מבצעים באמצעות עמדות טעינה לרכב חשמלי, כאשר עמדות אלו מתחלקות למספר סוגים עליהם נדבר היום. את עמדות הטעינה השונות, נוכל למצוא הן באופן ציבורי והן באופן פרטי כגון בחניוני משרדים ובמיוחד בבתים הפרטיים.

הכירו את סוגי עמדות הטעינה הקיימות

כאמור, עמדות טעינה לרכב חשמלי מתחלקות למספר סוגים, או ליתר דיוק ל-3 סוגים מרכזיים. מהן עמדות הטעינה השונות ומה ההבדל ביניהן? ובכן בדיוק לשם כך הכנו עבורכם באנרג'י טו קאר את הטבלה הבאה.

סוג העמדה תיאור העמדה משך זמן טעינה מלאה עבור סוללה בנפח 50 קילוואט עלות הטעינה
עמדה איטית (Mode 2) טעינה אשר נחשבת כעמדה ניידת. מדובר על כבל אשר מתחבר לשקע החשמל הביתי ובכך מאפשר טעינה חד-פזית בצורה פשוטה למדי בהתחשב בנתונים ובטעינה בהספק המירבי, משך הזמן עומד על כ-14 שעות עלות משתנה בהתאם לתעריף החשמל הרגיל מאחר שמדובר על שימוש בשקע ביתי
עמדה מהירה (Mode 3) עמדת טעינה קבועה אשר מקובעת לקיר. מדובר על עמדת טעינה שיודעת לספק מתח לרכב בהספקים גבוהים יותר מאשר Mode 2 טעינה מלאה שנעה בין שעתיים ל-6 שעות כתלות ברמת ההספק ובאופן זרימת המתח מחיר טעינה שאינו יקר. עם זאת, התקנת עמדה ביתית תגבה מכם כ-4,000 ש"ח בממוצע
עמדה אולטרה מהירה (Mode 4) עמדת טעינה קבועה אשר מספקת מתח לרכב בהספקים גבוהים מאוד ועובד באופן זרימת חשמל בהתאם בין כ-10 דקות לשעה וחצי עלות גבוהה הן בשל התקנת העמדה והן בשל אופן פעולתה

אישה מחזיקה שקיות קניות ליד רכב לבן

עמדה טעינה מהירה לרכב חשמלי – למה מדובר בפתרון המושלם?

מבין 3 עמדות הטעינה שהוצגו לעיל, באופן ממוצע ההמלצה שלנו באנרג'י טו קאר היא עמדת טעינה מהירה. מדוע? אם כן מדובר על עמדת טעינה שמאפשרת טעינה מהירה יחסית, אשר מספקת מענה ראוי לצורך בהטענת הרכב החשמלי, ובו בזמן לא גובה ממנו מחיר יקר מדי. כך אנו מקבלים איזון מסוים את השירות למחיר. המלצה זו תקפה כמובן במידה שאין לכם עדיפות או צורך מסוים אליו אתם מודעים מראש.

רוצים להתקין עמדת טעינה מהירה לרכבים חשמליים? כך תעשו זאת

אם ראיתם לנכון להתקין עמדת טעינה מהירה ביתי לרכב החשמלי שלכם, ישנם 3 דברים כללים שחשוב שתדעו על מנת להתכונן בצורה הטובה ביותר להליך ההתקנה.

  1. בחירת העמדה – גם כאשר אתם יודעים מראש שאתם מעוניינים בהתקנת עמדת טעינה מהירה, גם עמדות אלו מתחלקות לדגמים שונים בהתאם לחברות השונות. לכן, מומלץ לבצע סקר שוק ולבדוק מראש איזה עמדת טעינה ספציפית הכי משתלמת ורלוונטית עבורכם.
  2. הקמת העמדה – את הקמת עמדת הטעינה עצמה יש לבצע בפיקוח או על ידי חשמלאי מוסמך אשר מקצועי בתחום וידע להקים את העמדה כנדרש. אל תשכחו שמדובר פעמים רבות בחשמל במתח גבוה, ובאופן כללי בהתעסקות עם ארונות חשמל. לכן, איש מקצוע מוסמך הוא הדרך הנכונה והבטוחה ביותר.
  3. עלות העמדה – עלות העמדה משתנה מחברה לחברה ובהתאם לאלמנטים השונים להם תזדקקו בהתקנתה. לכן, מחיר העמדה יכול להתחיל מ-1,000 ש"ח, ובאפשרותו להגיע גם למחירים של 4,000 ויותר ש"ח.

אלו המקומות בארץ בהן תוכלו למצוא עמדת טעינה מהירה

אם החלטתם שאתם לא מעוניינים בעמדה ביתית או שאתם זקוקים באופן כללי לעמדות טעינה מהירות ציבוריות, חשוב שתדעו שהן נמצאות בפריסה ארצית מלאה. החל מהצפון במיקומים כגון "ביג קריית שמונה" או עמדות בפרדס חנה וחיפה, ועד לעמדות בדרום בכביש 90 וב"ביג אילת". כל שעליכם לעשות, הוא לפתוח מפה ופשוט לנווט ליעד.

מעבר למפת עמדות טעינה לרכב חשמלי

טעינה מהירה זה אנרג'י טו קאר!

עמדות טעינה קיימות בסוגים שונים ובמבחר של תצורות, מחירים ומיקומים ברחבי הארץ, לצד עמדות ביתיות ופרטיות. כך או כך, עמדת הטעינה הממוצעת והטובה ביותר תהיה עמדת טעינה מהירה, שכן מדובר כפי שדיברנו היום, על איזון בין מחיר לשירות. עם זאת, ההתעסקות עם תהליך הטעינה של הרכבים החשמליים לא תמיד פשוט, ולכן אנחנו באנרג'י טו קאר כאן עבורכם. אם אתם זקוקים לסיוע בכל הקשור לטעינת רכב חשמלי, אם יש לכם שאלות בנושא עמדות טעינה וכדומה, אנשי המקצוע שלנו תמיד כאן לשירותכם!

צרו קשר

טעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה מהירה יכולה להיערך בין שעתיים לכ-6 שעות באופן ממוצע. זאת כמובן בהתאם לרמת ההספק של עמדת הטעינה, לנפח הסוללה ולמאפיינים נוספים.

התקנת עמדות טעינה מתבצעת באופן שונה בכל פעם, וזאת בשל התשתית השונה המצוייה בבתים כאלו ואחרים. כך או כך, הליך ההתקנה צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע וחשמלאים מוסמכים.

עלות הטענת רכב חשמלי בעמדה ציבורית נקבע כתלות במשך זמן הטעינה, חברת עמדת הטעינה, סוג העמדה ועוד ועוד.

סוג הטעינה שיכול להתאים לרכב הפרטי שלכם אמור להיוודע לכם עם רכישת הרכב. במידה ואתם לא מודעים אליו, מומלץ לפנות לחברת הרכב או לעיין במפרט הרכב.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו