Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2 – המדריך המלא

המגמה הגלובלית בדבר המעבר אל עבר תחבורה חשמלית, ירוקה ובת קיימא ממשיך לצבור תאוצה ולהגיע לשיאים חדשים. כיום, בישראל ובעולם, ניתן לשים לב לעלייה שנתית חדה ברכישה של כלי רכב חשמליים (EVs), שמסתמנים כאופציה מועדפת על ידי יחידים ומשפחות כאחד.
יד מחברת שקע של עמדת טעינה במגרש חניה עם עמדות טעינה

ככל ששוק כלי הרכב החשמליים גדל וצומח, כך שוק כלי הרכב החשמליים מיד 2 הולך ומתרחב אף הוא. אכן, רבים הם מי שבוחרים להתחדש דווקא בכלי רכב חשמלי יד 2, שכן מדובר באלטרנטיבה חסכונית במיוחד, שמאפשרת ליהנות מרכב חשמלי במחירים נגישים למדי.
בהקשר זה, חשוב לשים לב להיבט שבדרך כלל יש נטייה להתעלם ממנו – התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2. כך, בניגוד לרכישה של רכב חשמלי חדש לגמרי, בעת רכישת רכב חשמלי יד 2, עמדת הטעינה של המוכר מגיעה בדרך כלל כחלק בלתי נפרד מהרכישה. 

במדריך מקיף זה, המומחים של אנרג'י טו קאר יסבירו לכם מדוע עמדת טעינה יד 2 היא כה משתלמת, יסקרו את המורכבויות הכרוכות בהתקנה של עמדת טעינה יד 2, ויסייעו לכם לנווט כהלכה בין האתגרים הפוטנציאליים שמצריכים תשומת לב מיוחדת.

מהם היתרונות של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2?

קיבלתם סוף סוף את ההחלטה המרגשת להצטרף אל מהפכת התחבורה הירוקה ולהתחדש ברכב חשמלי יד 2? בוודאי תהיתם אם כדאי לרכוש את עמדת הטעינה מהמוכר של הרכב החשמלי או אולי דווקא להשקיע בעמדת טעינה חדשה. 

אנו, באנרג'י טו קאר, מעודדים אתכם להצטייד דווקא בעמדת טעינה יד 2, וזאת בשל מגוון סיבות משכנעות למדי –

  • חיסכון בעלויות – ללא ספק, אחד היתרונות המשמעותיים ביותר הטמונים בבחירה עמדת טעינה יד 2 לרכב חשמלי הוא החיסכון המשמעותי בעלויות. בעוד שרכישה של עמדת טעינה חדשה לחלוטין היא עול תקציבי של ממש, קנייה של עמדת טעינה יד 2 במצב חדש מאפשרת חיסכון משמעותי, מבלי להתפשר על האיכות. חשוב לציין כי החיסכון בעלויות לא מתבטא רק במחיר הרכישה אלא גם בעלויות ההתקנה – הרי, סביר להניח שהחיווט והתשתית של עמדת טעינה יד 2 כבר קיימים. זוהי בהחלט אלטרנטיבה מושכת במיוחד עבור צרכנים שרוצים להתנהל עם התקציב שלהם בצורה יותר קפדנית.
  • השפעה סביבתית חיובית – רכישת עמדת טעינה יד 2 לרכב חשמלית מבטאת מחויבות רבה לקיימות סביבתית ולאיכות הסביבה. הרי, ייצור של עמדות טעינה חדשות כרוך בפליטת מזהמים משמעותית לאטמוספירה, במסגרת מיצוי חומרי הגלם, הליכי ההובלה ותהליך הייצור עצמו. כך, על ידי בחירה בעמדת טעינה יד 2, תוכלו לתרום באופן פעיל להפחתת הביקוש ליחידות חדשות ולמזער את ההשפעה הסביבתית הכוללת הקשורה לייצור שלהן.  אז – אם כבר עוברים לתחבורה ירוקה, עדיף כבר שכל התהליך יהיה ירוק.
  • זמינות – יתרון בולט נוסף של עמדות טעינה יד 2 הוא הזמינות המיידית שלהן. כך, במעמד קבלת הרכב החשמלי מהמוכר תקבלו גם את עמדת הטעינה, ולא תצטרכו להתמודד עם  בעיות מעיקות למיניהן כמו למשל עיכובים בייצור או במשלוח. זהו יתרון משמעותי עבור מי שמעוניינים להתחיל ליהנות מהרכב החשמלי שלהם מיד, ולא יכולים להיות תלויים בלוח הזמנים של היבואנים ושל המתקינים.
  • אמינות ועמידות – עמדות טעינה של רכבים חשמליים בנויות מתוך מחשבה על עמידות, ועל כן הטכנולוגיה שלהן מתפתחת בקצב איטי יותר בהשוואה למוצרי אלקטרוניקה אחרים בשוק. במובן זה, ובניגוד לדעה הרווחת, בחירה בעמדת טעינה יד 2 כלל אינה כרוכה בפשרה על איכות. אכן, לעמדות טעינה יש חיים תפעוליים ארוכים לפניהן, המספקות שירות אמין לשנים הבאות.

אישה מחברת שקע לרכב חשמלי לבן

העברה של עמדת טעינה יד 2 – רק עם חשמלאי מוסמך

כאמור, ברוב המקרים, האופציה המשתלמת ביותר היא רכישה של רכב חשמלי יד 2 יחד עם עמדת הטעינה של המוכר. שימו לב – העברה של עמדת טעינה יד 2 מהמוכר אל הלקוח היא ממש אינו פרויקט מסוג "עשה זאת בעצמך". ההיפך הוא הנכון – זהו התקנת עמדת טעינה הוא תהליך אשר דורש מומחיות של חשמלאי מורשה ובעל ניסיון

תוהים מדוע? איגדנו עבורכם מספר סיבות מרכזיות לכך –

הערכת תשתיות החשמל הקיימות

מרביתן של עמדות הטעינה לרכבים חשמליים מחייבים מעגל ייעודי עם מתח ואמפר ספציפיים. על כן, על מנת להבטיח התקנה מוצלחת של עמדת הטעינה בביתכם, נדרשת הערכה יסודית של תשתיות החשמל הקיימות. חשמלאי מומחה יסייע לכם להעריך את הקיבולת החשמלית הנתונה אצלכם, ובעת הצורך יוכל לבצע את כל השדרוגים הנדרשים על מנת לעמוד בדרישות עמדת הטעינה שבחרתם.

התאמה וכיול

חשוב לציין כי תפקידו של החשמלאי המוסמך משתקע הרבה מעבר לעצם ההתקנה של עמדת הטעינה – החשמלאי יקבע את המיקום האופטימלי לתחנת הטעינה, יתקין את החיווט הדרוש ויגדיר את ציוד הטעינה בצורה הנכונה שתתאים לרכב שלכם. 

פתרון בעיות מידי 

לאורך תהליך ההתקנה עלולים לצוץ אתגרים בלתי צפויים שונים כמו למשל גישה מוגבלת ללוח החשמל או צורך בעבודות חשמל נוספות שכרוכות בקידוחים בתשתיות ובהתקנה של תוספים מיוחדים במערכת החשמל. חשמלאי מומחה, בעל ניסיון בתחום, יוכל להתמודד ביעילות עם אתגרים אלו, בלתי צפויים ככל שיהיו, ולהבטיח תהליך התקנה חלק. 

בדיקה והפעלה

לאחר ההתקנה, יש צורך בבדיקה מקיפה על מנת להבטיח את הביצועים האופטימליים של עמדת הטעינה. חשמלאי מומחה יוודא שכל חיבורי החשמל החשופים מאובטחים על פי התקנים הדרושים, כי הרכיבים החשמליים פועלים כשורה, וכי תחנת הטעינה מספקת את תפוקת הכוח הצפויה. לאחר בדיקה מוצלחת, ניתן יהיה להפעיל את עמדת הטעינה, ולהטעין את הרכב החשמלי שלכם בקלות. 

תחזוקה שוטפת

אכן, עמדות טעינה לרכבים חשמליים ידועות בעמידות שלהן לאורך זמן. אף על פי כן, זה ממש לא אומר שלא צריך לשמור על שגרת תחזוקה שוטפת. מעבר להקפדה על ניקיון בסיסי של עמדת הטעינה, יש להיות ערניים לכל סימן של בלאי או של תקלה ולהזמין חשמלאי מקצועי בכל מקרה של ספק. בדרך זו, תוכלו להבטיח את המשך היעילות והבטיחות של עמדת הטעינה ותשתית החשמל לאורך זמן, למנוע בעיות פוטנציאליות בהמשך הדרך, ולהבטיח חוויית טעינה חלקה ואמינה. 

התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי יד 2? משתלם ופשוט בהרבה יותר ממה שנדמה

התקנה של עמדת טעינה עבור רכב חשמלי יד 2 היא ללא ספק אלטרנטיבה חסכונית ומשתלמת במיוחד, שמאפשרת ליהנות מעמדת טעינה איכותית עם תג מחיר נמוך יותר באופן משמעותי. אף על פי כן, יש לשים לב כי העברה עמדת הטעינה מהמוכר היא תהליך מורכב אשר דורש תכנון קפדני וסיוע מקצועי של חשמלאי מומחה על מנת להבטיח יעילות ובטיחות מיטביות. אכן, הסתייעות בחשמלאי בעל ניסיון מאפשרת לכם ליהנות מהתקנה מוצלחת ומהירה מבלי להתאמץ או לטרוח.


בהחלט כדאי לקנות את עמדת הרכישה של המוכר במסגרת העסקה. זוהי אופציה משתלמת כלכלית, עם השפעות סביבתיות חיוביות, שמאפשרת לכם להתחיל ליהנות מעמדת הטעינה שלכם באופן מידי, מבלי להתפשר על איכות.

כלל לא. זהו הליך מורכב ומסובך אשר מצריך הסתייעות בשירותים של חשמלאי מקצועי. רק כך תוכלו להבטיח התקנה יעילה, מהירה ובטוחה.

בהחלט. מתקין שהוא חשמלאי מקצועי יבצע עבורכם את כל ההתאמות הדרושות בתשתית ככל שיש צורך בכך.

כן. לעומת מוצרי אלקטרוניקה אחרים, עמדות טעינה פותחו תוך מחשבה על העמידות שלהן לטווח הארוך, ועל כן מדובר בהשקעה נבונה.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו