Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

עמדות טעינה לרכב חשמלי תחנות דלק: פשוט, נוח וזמין

טעינת רכב חשמלי כבר הפכה מזמן לצורך בסיס של אנשים ונהגים רבים בארץ. העלייה הגוברת במספר הרכבים החשמליים בכבישים, הובילה את תחנות הדלק השונות להוסיף גם עמדות טעינה חשמליות בתחנות הדלק עצמן, מהלך שמסייע רבות לנהגים הרלוונטיים. אבל רגע, איך נוכל לדעת איפה יש עמדות טעינה לרכב חשמלי תחנות דלק, כמה הטעינה עולה ואיזה סוגי עמדות יש שם? ובכן במיוחד בשביל זה הבאנו עבורכם באנרג'י טו קאר את המידע הבא!
אישה צעירה מחזיקה כוס קפה עם מכונית חשמלית בתחנת הטעינה

הכירו את סוגי עמדות הטעינה הקיימות כיום

עמדות טעינה לרכב חשמלי תחנות דלק, קודם כל מהי עמדת טעינה לרכב חשמלי ומהו הצורך בעמדה שכזו, אלו הן שאלות שכבר מזמן אין צורך שנדון בהן. עם זאת, ישנם 3 סוגים של עמדות טעינה, ועל זה דווקא חשוב להתעכב מעט, על מנת להבין מאוחר יותר את הדברים המושפעים מכך.

  1. עמדת טעינה "רגילה" – עמדה זו היא למעשה עמדת טעינה ניידת, שמגיע יחד עם הרכב ומבוססת על כבל טעינה המתחבר לשקע הביתי. בשל כך, משך הטעינה איטי ואורך זמן רב.
  2. עמדת טעינה מהירה – עמדה זו היא למעשה עמדה קבועה אשר פועלת מבחינה חשמלית בדומה לעמדה הניידת, אך מאחר שהיא קבועה יש לה יכולות מעט יותר טובות, והיא מטעינה את הרכב יותר מהר.
  3. עמדת טעינה אולטרה מהירה – כאן אנחנו מדברים על עמדה שפועל באופן חשמלי שונה (DC), ובשל כך מהירות הטעינה גבוהה מאוד. יש לציין, שלא כל הרכבים החשמליים מותאמים לעמדה זו.

ציבורי או פרטי? איך ניתן להטעין את הרכב החשמלי

לאחר שהכרנו את סוגי עמדות הטעינה, נשאלת השאלה "איפה אפשר להטעין את הרכב החשמלי שלי?". ובכן לשם כך ישנן 2 אפשרויות מרכזיות:

  1. עמדות ציבוריות – עמדת טעינה לרכב חשמלי תחנות דלק, בחניונים או באזורים מסחריים וציבוריים היא אחת האפשרויות העומדות בפניכם. מן הסתם, המחיר של עמדות אלו יהיה יקר יותר, ועל כך נפרט בהמשך.
  2. עמדות פרטיות – ישנה אפשרות נוספת אשר כוללת התקנת עמדות טעינה פרטיות, לרוב בבית אך בהחלט גם במשרדים פרטיים וכדומה. לצורך התקנת עמדות שכאלו, יש להיעזר בשירותיו של חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה.

כמו כן, אצלנו תוכלו למצוא ייעוץ חינם לקראת רכישה והתקנת עמדת טעינה , שחשוב מאוד במקרים אלו על מנת לשמור על בטחונכם וביטחון הרכב שלכם.

אדם טוען את המכונית החשמלית שלו בתחנת טעינה ציבורית

עמדות טעינה לרכב חשמלי תחנות דלק: באילו תחנות דלק זה קיים?

לאחר שדיברנו מספיק, הגיע הזמן לחלק הפרקטי יותר. אם כן, כעת נפרט על מקומות ציבוריים בהם תוכלו למצוא עמדות טעינה, או ליתר דיוק מיקומים של עמדת טעינה לרכב חשמלי תחנות דלק. לשם כך, הכנו עבורכם מפת עמדות טעינה מדגמית, שמרוכזת בטבלה הבאה.

מיקום תחנת הדלק סוג עמדת טעינה מספר עמדות
סונול ראשונים, ראשון לציון טעינה מהירה 3
סונול חדרה העיר, חדרה טעינה מהירה 3
סונול עד הלום אשדוד, צומת עד הלום דרך מנחם בגין טעינה רגילה + טעינה מהירה 3 רגילות + 1 מהירה
פז לשם אילת אולטרה מהירה 2
פז, כביש ת"א-חיפה מחלף הסירה, הרצליה אולטרה מהירה 2

לסיכום: כמה עולה להטעין את הרכב החשמלי בתחנות הדלק?

כמובן שמעבר לעמדות אותן הצגנו לכם זה עתה, קיימות מגוון רחב יותר של עמדות בפריסה ארצית בתחנות הדלק השונות, ובפרט בתחנות של פז וסונול כפי שניתן לראות. אם כן, לסיכום נותר לנו לדבר רק על דבר אחד אחרון, והוא עניין המחיר.

נציין תחילה, שהמחיר של טעינת רכב משתנה מטעינה לטעינה בהתאם למספר גורמים כגון: כמות הטעינה הנדרשת, משך הטעינה, מקום הטעינה ובמיוחד סוג עמדת הטעינה. ככל שהעמדה מהירה יותר, כך כמובן גם המחיר גבוה יותר.

באופן כללי, מדובר על עלות טעינה שנתית של כמה אלפי שקלים בודדים, ועל אף שנשמע כי מדובר בסכום גבוה, החיסכון בהשוואה לתדלוק באמצעות בנזין משמעותי מאוד, ומגיע גם הוא לכמה אלפי שקלים בשנה.

צריכים יעוץ חינם לפני רכישה או התקנה של עמדת טעינה? צרו איתנו קשר

כן. טעינת רכב חשמלי בבית מתאפשרת במידה והתקנתם עמדת טעינה ביתית בהתאם. כמובן שעמדת הטעינה צריכה להיות מותאמת לסוג הרכב שלכם, וכן להיות מותקנת על ידי חשמלאי מוסמך.

עמדות טעינה ציבוריות פרוסות בפריסה ארצית נרחבת לכל אורך הארץ. על מנת למצוא עמדת טעינה קרובה אליכם, תוכלו תמיד לחפש אחר מפות עמדות טעינה הקיימות באינטרנט.

משך טעינת רכב חשמלי משתנה בהתאם לסוג עמדת הטעינה בה אנו משתמשים. לפיכך, אורך הטעינה יכול לקחת בין דקות בודדות ויכול להגיע למספר רב של שעות.

כן. עמדת הטעינה הפשוטה ביותר נחשבת לעמדת טעינה ניידת, שכן מדובר בכבל טעינה שמתחבר לשקע בקיר ובכך מאפשר את טעינת הרכב. עם זאת, חשוב לדעת שמדובר בטעינה מאוד איטית.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו