Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

סוגי חיבורים ומהירויות לטעינת רכב חשמלי

יש לכם רכב חשמלי? אז בטוח שאתם כבר יודעים להעריך נהיגה בליגה אחרת. חוויית הנסיעה ברכב חשמלי היא באמת ה'Next level' של ענף הרכב, ומיליוני אנשים ברחבי העולם, כמו גם אלפי נהגים בישראל, נהנים ממנה.

 

יש לכם רכב חשמלי? אז בטוח שאתם כבר יודעים להעריך נהיגה בליגה אחרת. חוויית הנסיעה ברכב חשמלי היא באמת ה'Next level' של ענף הרכב, ומיליוני אנשים ברחבי העולם, כמו גם אלפי נהגים בישראל, נהנים ממנה. גם תחזוקה של רכב חשמלי היא 'ליגה אחרת' ומתאפשרת בהרבה יותר נוחות מאשר רכב קונבנציונאלי, נשאלת השאלה אילו סוגי חיבורים ומהירויות לטעינת רכב חשמלי קיימים?

עצם העובדה שאתם פטורים מהתלות בתחנות דלק, בהתעסקות עם גריז, בנזין ושאר מזהמי סביבה, זה לכשעצמו תורם לתחושת הכיף, האסתטיקה וה'הייטקיות' שרק רכב חשמלי יכול להסב.

טעינת רכב חשמלי היא פרוצדורה נקיה, נוחה, ממש סוג של מעבר מ- Low Techלהייטק. יש מגוון סוגי חיבורים ומהירויות לטעינת רכב חשמלי, וכמובן שתצטרכו לבחור מבניהם את אלה שהכי מתאימים לרכב שלכם ולצרכים שלכם. שאלה מרכזית שאתם חייבים לברר עם עצמכם היא האם בכוונתכם לקנות עמדת טעינה ביתית פרטית לרכב, או שתעדיפו להמשיך להטעין את סוללת הרכב באמצעות עמדת טעינה ציבורית. שתי האופציות כמובן ישרתו אתכם ביעילות, אולם אין ספק שקניית עמדת טעינה פרטית משלכם תמקסם את הנוחות והיעילות לתחזוקת הרכב.

עמדות טעינה ביתיות, ציבוריות ומטענים ניידים לרכב חשמלי

מטען לרכב חשמלי הוא בעצם סוג של עמדת טעינה צמודה קומפקטית. יש מטענים ניידים, ויש עמדות טעינה קבועות צמודות לקרקע. כמובן שלא כל עמדות הטעינה זהות בעוצמתן: יש עמדות טעינה רגילות, יש מהירות, ויש אולטרה-מהירות.

גם בהקשר הזה כדאי לברר נתונים לפני הקנייה: לבדוק איזה סוג של עמדת טעינה תתאים לכם, מהו קצב הטעינה המקסימלי של הרכב (סוג הסוללה ומאפייניה) מהי מהירות הטעינה הרצויה לכם, מהו הספק הטעינה, האם האפליקציה לניהול עמדת הטעינה ידידותית למשתמש, האם יש מוקד שירות זמין 24/7, האם העמדה עמידה בנאי מזג אוויר שונים, מהי תשתית החשמל שיש לכם בבניין/בבית והאם נדרשת לה התאמה לשם התקנת עמדת טעינה (התאמת קיבולת/הספק) רק אחרי שתהיו סגורים על הנתונים הללו תבצעו את הקניה.

סוגי מטענים ועמדות טעינה לרכב חשמלי

 • עמדת טעינה DC
 • עמדת טעינה AC
 • עמדת טעינה מהירה
 • עמדת טעינה אולטרה-מהירה Supercharger (גם ל'טסלה' יש כאלה)
 • עמדת טעינה עם שקע/כבל מובנה
 • עמדת טעינה לבית משותף
 • מטען נייד AC (זרם חילופי)
 • מטען נייד DC (זרם ישר)
 • מטען לרכב חשמלי חד פאזי/תלת פאזי
 • מטען לרכב חשמלי ניסקו
 • מטען נייד לרכב חשמלי 

חשוב שתדעו מראש: אם לוח החשמל שלכם בבית/בדירה הוא חד-פאזי, זה אומר שתוכלו להטעין את הרכב רק בחד-פאזי (מה שיגביל אתכם לטעינה מקסימאלית של 7KW לשעה) אם לוח החשמל הוא תלת פאזי, תוכלו להטעין בהספק של 11KW או 22KW.

יש רכב חשמלי שאפשר לטעון את הסוללה שלו בטעינה ביתית בתלת פאזי, ויש רכבים שאפשר להטעין רק בחד-פאזי. סביר להניח שתרצו עמדת טעינה שתטעין לכם את סוללת הרכב בטווח-הזמן הזריז ביותר, אולם תצטרכו לברר שהנתונים הפיזיים אצלכם אכן ערוכים לתפעול של עמדה מסוג כזה. לכן ובכל מקרה מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע לפני הקנייה – עם מתקין עמדות טעינה מוסמך/מהנדס חשמל. 

עמדת רכב חשמלי במגרש חניה ליד רכב כחול ועצים

מהירויות טעינה

יש מגוון עוצמות והספקים למטענים ולעמדות טעינה לרכב חשמלי. קצב הטעינה של עמדות טעינה איכותיות נע בן 30 קילוואט ל-280 קילוואט. יש עמדות טעינה שמהירות הטעינה שלהן היא שעתיים עד ארבע שעות, ויש עמדת טעינה שיכולה למלא סוללה תוך שעה. כך למשל, עמדת טעינה של 22KW יכולה לספק טעינה של עד- 22 קילוואט בשעה (כפול מעמדה רגילה!) עמדות ה'סופרצ'רג'ר הן המהירות ביותר.

3 סוגי עמדות טעינה תלת פאזי מהמבוקשות בישראל

 • עמדת טעינה תלת פאזי KW 11 מהמתקדמות והמהירות בשוק. מתאימה למרבית הרכבים החשמליים בישראל (CE חיבור 2 Type) מקסימום הספק טעינה KW-16A 11, כבל טעינה 6 מטר, אפליקציית ניהול בלוטוס פועלת בטעינת 'פלאג אין' או סוללה. מתאימה לשימוש גם בתנאי גשם שוטף/מסיבי.
 • עמדת טעינה תלת פאזי 22KW שמתאימה לכל סוגי הרכבים בישראל (חיבור Type2) עם הספק טעינה של 32אמפר, כבל טעינה ארוך של 6 מטר, אפליקציית ניהול בלוטוס לשליטה וניהול הטעינה מרחוק.
 • עמדת טעינה תלת פאזי 22KW  עמדה בעלת עוצמה רבה, הכוללת: מסך גדול במיוחד בגודל 4.3', כרטיסי rfid, אפליקציית wifi לשליטה מרחוק, כבל מובנה באורך 5 מטר.

איפה קונים מטען/עמדת טעינה לרכב חשמלי?

יש מגוון יצרניות ומשווקות עמדות טעינה ומטענים לרכבים חשמליים בשוק, גם בישראל. רוב החברות בתחום הן מהמובילות בענפי הרכב והטכנולוגיה, ביניהן: BMW, יונדאי, רנו, מיצובישי, לנד רובר, צ'רגי'נג פויינט, אאודי, תדיראן, Advice, מרצדס.

האם צריך חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה?

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו