Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

עמדת טעינה לרכב חשמלי בירושלים

חניה עם עמדות טעינה ועצים ירוקים

לטעון את העתיד בירוק:

עמדת טעינה לרכב חשמלי בירושלים – רכבים חשמליים הם תעשייה צומחת בעולם ולא במקרה. לרכבים חשמליים יש יתרונות לא מעטים: הם שקטים, מהירים, חסכנים באנרגיה ולא מזהמים את הסביבה. ערים מתקדמות רבות ברחבי העולם מאמצות את הטכנולוגיה, והופכות את הרכבים החשמליים לחלק בלתי נפרד מהנוף העירוני באמצעות התקנת עמדות טעינה מיוחדות לרכב חשמלי במקומות נגישים ובמחיר זול.

ירושלים היא אחת מהערים האלה, וכיום, בין אבניה העתיקות ניתן למצוא בכל מקום את שיא הקידמה בתחום התעבורה: מאות עמדות טעינה לרכב חשמלי.

הנה כמה מיקומים אסטרטגיים ברחבי העיר

מיקום

חברה מטעינה

סוג חיבור

כמה עמדות יש?

פארק הקרמים

טסלה

AC TYPE 2

3 עמדות טעינה אולטרה מהירה

בית המשפט העליון – שער משפט

סונול

AC TYPE 2/ChaDeMo/CCS2

3 רגילה + מהירה

חניון מגדלי ירושלים: רבי עקיבא 6, ירושלים

אפקון

AC TYPE 2

2 עמדות טעינה רגילות

מלון וולדורף אסטוריה: גרשון אגרון 28, ירושלים

אפקון

AC TYPE 2

4 עמדות טעינה רגילות

קניון לב תלפיות JTLV: רחוב האומן 17 ירושלים

EV-Edge

AC TYPE 2

2 עמדות טעינה רגילות

קניון רמות: שדרות גולדה מאיר 255 ירושלים

EV-Edge

AC TYPE 2

2 עמדות טעינה רגילות

עמדת טעינה לרכב חשמלי בירושלים – מתי הכול התחיל? 

מאז שנת 2020, מקדמת עיריית ירושלים את הקמתן של מאות עמדות טעינה לרכבים חשמליים בכל רחבי העיר. הפרויקט ממומן על ידי משרד האנרגיה, ומנוהל על ידי החברה הכלכלית לפיתוח ירושלים, חברת עדן וחברת סונול EVI, שגם זכתה במכרז לצורך הקמת מערך ההקמה. מדובר בפריסה רחבה של מאות שקעים בכל שכונות המגורים ובמוקדי התעשייה בעיר, מתוך ציפייה לעלייה בשימוש של התושבים ברכב חשמלי.

מהו רכב חשמלי?

רכב חשמלי מופעל באמצעות מנוע חשמלי, ולא באמצעות בנזין או סולר. כדי להטעין אותו, נדרשת טעינה באמצעות שקע חשמלי המיועד לכך. יש רכבים חשמליים שמונעים אך ורק על ידי חשמל, ויש רכבים היברידיים, שבהם המנוע החשמלי הוא המשני, ומנוע הבעירה הפנימית הוא העיקרי. 

אישה צעירה ליד רכב חשמלי במגרש חניה

יתרונות רכבים חשמליים במרחב העירוני

רכב חשמלי הוא חלק ממגמה של מעבר לאנרגיה ירוקה. הרכב מופעל באמצעות סוללה, לא שורף דלק ופולט חומרים מזהמים. בנוסף, המנוע שקט מאוד. כלומר, הסביבה העירונית נשארת נקייה מזיהום ומרעש, ואיכות החיים של כלל ציבור התושבים והמבקרים. 

עוד יתרון הוא יוקר המחייה. רכב חשמלי מסובסד על ידי המדינה, כיוון שהוא פחות מזהם מרכב לא חשמלי. הוא צורך פחות דלק, או בכלל לא, מה שמאפשר לקצץ בעלויות מחירי הדלק, שרק הולכים ומאמירים. רכב חשמלי מצריך טעינה של כמה שעות בודדות, בטעינה מהירה אפילו שעה-שעתיים, כדי לנסוע עשרות קילומטרים. מחיר של טעינה חשמלית בזמן כזה הרבה יותר נמוך ממחיר דלק. 

עיר מרכזית, ובמיוחד עיר בירה, אמורה לדאוג לרווחת תושביה, וכי יהיה להם נוח וטוב לחיות בה. גם מבחינת איכות הסביבה, וגם מבחינה כלכלית. 

למה צריך עמדות טעינה עירוניות?

רכב חשמלי מצריך טעינה חשמלית. אם אין עמדות טעינה, אין אפשרות להניע את האוטו, בדיוק כמו שבלי תחנות דלק, רכב רגיל לא יוכל לפעול. ניתן לרכוש עמדת טעינה ביתית, וזה אכן יכול להוות יתרון משמעותי למי שרוצה להטעין את הרכב שלו בלילה ולהיות חופשי ביום. אנחנו ב- energy 2 car מציעים בדיוק את השירות הזה על ידי מתקין עמדות טעינה

אבל לצד זה, צריך גם עמדות טעינה עירונית. למה?  

  1. זמינות. מה יעשה נהג שכמעט נתקע באמצע הדרך ועמדת הטעינה הקרובה ביותר אליו נמצאת בביתו? בעל רכב רגיל יפנה לתחנת דלק. בעל רכב חשמלי יפנה לאחת מעמדות הטעינה הקרובות אליו ויימנע מאי נעימות. בלי עמדות טעינה מפוזרות, נהגים רבים יעדיפו לא להסתכן ולקנות רכב רגיל. 
  2. מחיר. התקנת עמדת טעינה ביתית עולה לכל הפחות 2500 ₪. התקנה איכותית, כפי שאנו ב- energy 2 car מציעים יכולה לעלות אף יותר אך שווה את המחיר .

מפת עמדות טעינה: איפה ניתן למצוא עמדת טעינה לרכב חשמלי בירושלים?

עמדות הטעינה מפוזרות בכל מקום בירושלים. כדי למצוא אותם לא צריך להסתבך. הן נמצאות במיקומים מרכזיים: שטחים פתוחים שמשמשים לצורך חנייה; חניונים עירוניים, כמו חניון מנורה וחניון ספרא; מלונות, כמו פרימה וקינג דיוויד; קניונים, כמו רמות ולב תלפיות; ועוד.  

מפת עמדות טעינה

איזה סוגים של עמדת טעינה לרכב חשמלי בירושלים קיימות?

ברחבי ירושלים נפרשו כמה עמדות טעינה בהספק משתנה, שקובע את מהירות ההטענה. עמדות טעינה רגילות הן בהספק 2*22kw . מחיר ההטענה בעמדות אלה הוא 1.19 ₪ לקוט"ש. בנוסף, ישנן עמדות טעינה מהירות יותר, 50kw, ועמדות אולטרה מהירות, 150kw. בעמדות אלה, מחיר ההטענה הוא 2 ₪ לקוט"ש. 

חיסכון, ניקיון ועתיד ירוק: הבשורה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בירושלים 

ירושלים מקדמת שימוש באנרגיה ירוקה ומתחדשת. עמדות הטעינה המפוזרות בכל רחבי העיר מאפשרות לכם, התושבים והמבקרים, להנות מאיכות חיים גבוהה, בלי זיהום אוויר ובמקסימום שקט. חברת energy 2 car מאפשרת לכם להנות לא רק מעמדות ההטענה המפוזרות בכל העיר, אלא גם בעמדת הטענה בבית, כדי שתוכלו לצאת בראש שקט ולהשתלב במגמה הירוקה למענכם ולמען הסביבה. המחיר משתנה בהתאם לכמה פרמטרים, כמו סוג הטעינה (ציבורית או ביתית), גודל הסוללה, כמה עולה החשמל וכד'. בסה"כ, המחיר נמוך בהרבה מתדלוק של רכבי בנזין, מה שיכול להוביל לחיסכון של עד 80% מהעלויות הכרוכות בתדלוק בשנה.

המחיר בעמדת הטענה ציבורית הוא גבוה יותר בהשוואה להטענה בבית, לעתים בצורה משמעותית. עדיף להטעין בבית ולצאת בראש שקט, כמו שיוצאים עם הסלולר מוטען.

ירושלים מקדמת שימוש באנרגיה ירוקה ומתחדשת. עמדות הטעינה המפוזרות בכל רחבי העיר מאפשרות לכם, התושבים והמבקרים, להנות מאיכות חיים גבוהה, בלי זיהום אוויר ובמקסימום שקט. חברת energy 2 car מאפשרת לכם להנות לא רק מעמדות ההטענה המפוזרות בכל העיר, אלא גם בעמדת הטענה בבית, כדי שתוכלו לצאת בראש שקט ולהשתלב במגמה הירוקה למענכם ולמען הסביבה.

תוכן עניינים

מאמרים מובילים

חשמלאי מתקן לוח חשמל

חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

קניתם רכב חשמלי, קניתם עמדת טעינה חשמלית ביתית פרטית משלכם – עכשיו נשאר לכם רק להתקין את עמדת הטעינה, ואתם חופשיים ליהנות מהרכב החדש, מנהיגה כיפית, מנסיעה שקטה, מחיסכון של אלפי שקלי בשנה על הוצאות דלק, שכבר ממש לא רלבנטיות לכם.

קרא עוד »

השאירו פרטים עכשיו ותוכלו לקבל את כל המידע הנדרש לכם על מנת לקבל החלטת קניה נכונה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי בהתאמה מקסימלית

צרו איתנו קשר

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו