Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

מיסוי רכב היברידי 2024: כל מה שצריך לדעת

לצד שוק הרכבים החשמליים הרגילים, צומח גם כן שוק הרכבים ההיברידיים. עם זאת, כמו הרכב החשמליים, כך גם מיסוי רכב היברידי 2024 לא משאיר לנהגים הרבה ברירות אלא להוציא כסף רב על תחזוקה או רכישת רכב. אז באילו סכומים בדיוק מדובר ומה צופן לנו עתיד המיסוי בשוק הרכבים? על זאת ועוד נדבר ממש עכשיו.
אדם המשתמש במחשבון במיחשוב מס

מס על רכבים? מה זה אומר בכלל?

בדומה לכל תחום שהוא בעולם ובארץ בפרט, גם שוק הרכב זוכה לגביית מס. בפועל, מרבית המיסוי על הרכבים נמצא במעמד הרכישה תחת ההגדרה "מס רכישה", אך לצד זה בתחום של מס רכב חשמלי 2024, קיים מיסוי נוסף שעתיד להיכנס, הנקרא מס נסועה. כך או כך עניין המיסוי מעלה שאלות רבות, ולכן היום ננסה לענות על מרביתן בהקשר לרכבים ההיברידיים שזוכים גם הם למס ייחודי. אז הדקו חגורות מיסוי רכב היברידי 2024 – נצא לדרך!

הרעיון של הגדלת מס

כל מה שצריך לדעת על מיסוי רכב היברידי 2024

רכב היברידי באופן כללי הינו רכב אשר מונע מ-2 סוגים שונים, האחד בנזין והשני חשמלי. אלו. מאפשרים חיסכון משמעותי בדלק לצד שמירה רבה על איכות הסביבה.

מיסוי רכב היברידי 2024, שמעסיק נהגים רבים מן הסתם, עומד על תעריף מעט שונה ביחס למיסוי על כל שאר סוגי הרכבים. בניגוד למיסוי הגבוה על הרכבים האחרים, המס על רכישת רכב היברידי עומד על 30%, ולא זאת בלבד אלא שקיימים גם החזרי מס בתנאים מסוימים עבור שימוש ברכב היברידי.

לעומת זאת, עבור רכבים חשמליים, בין אם רכב חשמלי 7 מקומות, רגיל או אפילו רכב חשמלי מסחרי, המיסוי עומד על 35%, זאת לאחר שעלה ב-15% בתחילת השנה. זאת כאמור, לצד מס נסיעה שעתיד להיכנס לשוק, אשר יגבה מס עבור כמות ק"מ אותה הרכב החשמלי עובר.

רכב היברידי, חשמלי או בנזין – איפה הכי כדאי להשקיע?

כעת, כשהבנו פחות או יותר מה המיסוי העכשווי, נשאלת השאלה מה עדיף – רכב חשמלי, היברידי או רגיל, בכל הקשור לעניין המיסוי. ובכן לצורך המענה לשאלה זו, הכנו עבורכם את הטבלה הבאה.

סוג הרכב גובה מס רכישה הערות
רכב היברידי 30% מס הרכישה נמוך על מנת לעודד רכישת רכבים "ירוקים". זאת לצד הטבות מס בתנאים מסוימים.
רכב חשמלי 35% מס רכישה זה עתיד לעלות, לצד הכנסת מס נסועה לחוק.
רכב בנזין כ-60% גובה המס משתנה בהתאם לשווי הרכב עצמו, ומשתנה בין מקרה אחד למשנהו.

ובכן כפי שניתן להבין, בהחלט יש הבדלי מס בין סוגי הרכבים השונים, אך אין הדבר מעיד על עדיפות מסוימת, שכן קיימות הוצאות נוספות מלבד מס הרכישה אותן יש לקחת בחשבון.

עם הפנים לאופק: מה צופן עתיד המיסוי בשוק הרכב הישראלי?

לאחר שראינו את המצב הנוכחי כיום, חשוב לדבר על מה עתיד לקרות. אם כן, דיברנו לא מעט על מס נסועה שעתיד להיכנס לחוק עבור הרכבים החשמליים, ואם לא דיי בכך אז גם מס הרכישה על רכבים אלו עתיד לעלות.

ליתר דיוק, מס רכישה על רכב חשמלי עתיד לעלות בתחילת 2025 ב-10% נוספים, ובתחילת 2026 יעלה ב-7% נוספים. בסך הכל, מדובר בשיעור מס העומד על 52% בתחילת שנת 2026. אז אמנם מדובר בסכומים גבוהים שרק ממשיכים לעלות לצד הופעתו העתידית של מס הנסועה, אך אולי מעודד לשמוע כי התוכניות המקוריות היו אמורות להגביה את המס עוד יותר. כמו כן, אם אתם עתידים לרכוש רכב חשמלי, חשוב לקחת בחשבון עלויות כגון עלות התקנת עמדת טעינה ביתית על ידי חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה או טעינת רכב בעמדות שונות בין אם רגילות ובין אם עמדות טעינה סופרצארג ועוד.

Energy2Car, נותנים לרכב שלכם אנרגיות שיא!

לסיכום, רכישת רכב, היברידי או חשמלי, בשנת 2024 הוא אינו עסק זול כל כך, אך אכן זול יותר ביחס לרכב רגיל. כמו כן, כפי שראינו המיסוי עתיד לעלות, ולכן עדיף מוקדם ממאוחר, אם גם ככה התכנון הוא לרכוש רכב חשמלי כזה או אחר. כך או כך, אצלנו ב-Energy2Car תוכלו למצוא את כל מה הדרוש עבור הרכב החשמלי שלכם, החל ממפת עמדות טעינה ועד עמדות טעינה פרטיות של חברות מובילות כגון אפקון עמדות טעינה. נתראה!

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

אדם המשתמש במחשבון במיחשוב מס

מיסוי רכב היברידי 2024: כל מה שצריך לדעת

לצד שוק הרכבים החשמליים הרגילים, צומח גם כן שוק הרכבים ההיברידיים. עם זאת, כמו הרכב החשמליים, כך גם מיסוי רכב היברידי 2024 לא משאיר לנהגים הרבה ברירות אלא להוציא כסף רב על תחזוקה או רכישת רכב. אז באילו סכומים בדיוק מדובר ומה צופן לנו עתיד המיסוי בשוק הרכבים? על זאת ועוד נדבר ממש עכשיו.

קרא עוד>
משפחה בנסיעה ברכב

רכב חשמלי משפחתי – הרכבים המשפחתיים המובילים לשנת 2024

תחום הרכבים החשמליים בארץ תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות, אך יחד עם זאת מרבית הרכבים החשמליים עליהם מדברים הם הרכבים החשמליים ה"רגילים". מה הכוונה? דגמים ייחודיים יותר כגון רכב חשמלי משפחתי, פחות נמצאים תחת אור הזרקורים, וזאת על אף שקהל היעד המעוניין בהם לא מצומצם בהתאמה. ובכן בדיוק עבור כל אותם הורים ובעלי משפחות אשר מעוניינים ברכבים חשמליים משפחתיים, ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי אודות הרכבים המובילים לשנת 2024. מוכנים? בואו נצא לדרך!

קרא עוד>
רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו