Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים
חניה של רכבים חשמליים ועמדות טעינה

מטענים לרכב חשמלי

קניתם רכב חשמלי? שדרוג של ממש נכון? איזה כיף זה לא לחשוב יותר על הוצאות-דלק, לעבור לנסיעה שקטה ונעימה, ליהנות מהפסיליטיס של רכב חשמלי. מי שכבר מכיר את זה יודע עד כמה זה 'עולם אחר'. אז ברוכים הבאים ל'עולם האחר' הזה וכדאי מאוד שתצטיידו מעכשיו במטען לרכב חשמלי, שיהיה לכם נגיש וזמין מתי שתצטרכו,
נציג בפניכם את כל סוגי המטענים לרכב חשמלי.

מהו תפקידו של מטען לרכב חשמלי?

מטענים לרכב חשמלי מהווים סוג של עמדת טעינה קומפקטית, חלקם מתפקדים כמו עמדת טעינה ניידת. הם מאפשרים להטעין את סלולת הרכב מבלי להזדקק לנסוע עד לעמדת הטעינה הקרובה במקומות ציבוריים (או לחזור הביתה לעמדת הטעינה הביתית בשביל להטעין את הרכב) כשיש לכם מטען לרכב פרטי משלכם, תמיד בזמינות, אתם יכולים לנסוע בראש שקט ולדעת שאין מצב שאתם 'נתקעים' עם הרכב באמצע הדרך מבלי יכולת להטעין אותו. בקרב אנשי מקצוע גם עמדות טעינה 'רגילות' שמותקנות בחניונים, בבתים משותפים, בחניונים, במשרדים וכו' מוגדרות 'מטענים לרכב חשמלי'.

איזה מטענים לרכב חשמלי מוצעים היום בשוק?

בשוק יש כיום מגוון מטענים עשיר, במסגרתו משווקים בישראל גם מטענים מהסוגים הבאים: מטען עם הספק 2.3KW, מטען הייבריד, מטען מוד 2, מטען נייד עם חיבור 'סיקון', מטען פלאגאין, מטען נייד עם חיבור לשקע סטנדרטי, מטען עם אפליקציית מסך LCD ועוד. רבים מהמטענים מגיעים עם תצוגת מסך יוקרתית, עם כבל טעינה ואפליקציית ניהול. יש מטענים ללא כבל (וצריך לקנות בנפרד את הכבל שלהם) וללא מסך תצוגה, יש מטענים עם מערכת סליקה בילטאין, יש עם מסך מגע חכם, יש מטענים שאפשר להטעין באמצעותם במקביל אפילו 4 רכבים, כך שבאמת המגוון רחב ושכל בעל רכב חשמלי יכול לבחור על פי צרכיו את המטען המתאים לו.  

רכב לבן חונה ליד עמדת טעינה חשמלית

7 סוגי המטענים לרכבים חשמליים המשווקים בישראל:

 • מטען לרכב חשמלי חד פאזי
 • מטען לרכב חשמלי תלת פאזי
 • מטען לרכב חשמלי ניסקו
 • מטען נייד לרכב חשמלי 
 • עמדת טעינה מהירה
 • מטען נייד AC (זרם חילופי)
 • מטען נייד DC (זרם ישר)

איזה חברות משווקות בישראל מטען לרכב חשמלי?

יצרניות ומשווקות מטענים לרכבים חשמליים הן מהחברות המובילות בתחומי הרכב והטכנולוגיה, ביניהן: ביניהן: אאודי, תדיראן, Advice, BMW, יונדאי, רנו, מיצובישי, לנד רובר, מרצדס, צ'רגי'נג פויינט

5 יתרונות של מטען נייד לרכב חשמלי

 1. מטען נייד הוא אביזר MUST זמין לטעינה זריזה של הרכב בכל מצב בו תיזקקו לטעינה זמינה.
 2. מטען נייד יסייע לכם במצב חירום במקרה שהסוללה של הרכב עומדת להיגמר ואתם 'באמצע הדרך'. 
 3. המטען הנייד יהיה לרשותכם מוכן לשליפה בטיולים, בנסיעות למרחקים קצרים וארוכים גם יחד.
 4. במקרה שאתם מגלים תוך כדי נסיעה שהסוללה על סף התרוקנות, מכל סיבה שהיא, כולל תקלה לא צפויה, תוכלו להטעין ולהמשיך לנסוע בראש שקט.
 5. מטען נייד לרכב חשמלי יכול להיות מאוחסן בתא המטען, מוכן לתפעול בכל רגע נתון, ללא תלות בתחנת טעינה/עמדת טעינה ציבורית, כזו או אחרת

8 טיפים חשובים

 • בידקו לגבי תעודת האחריות על המטען: מה היא כוללת ולמשך כמה זמן היא בתוקף.
 • חשוב לוודא לפני חיבור המטען/לפני השימוש שהשקע מוגן בהארקה בטוחה.
 • לצורך הפעלת המטען וחיבור לאפליקציה צריך שיהיה לכם באזור Wi Fi פעיל.
 • אם אתם קונים מטען נייד – תוודאו שהוא עומד בתקינה בישראל ורצוי גם בתקינה האירופאית (התקינה מונה את התקנים החיוניים הבאים: CE  .TUV . FCC).
 • יש רכבים חשמליים שאפשר לטעון את הסוללה שלהם בטעינה ביתית בתלת פאזי, ויש רכבים שאפשר להטעין רק בחד פאזי.
 • אם לוח החשמל שלכם הוא חד פאזי, זה אומר שתוכלו להטעין את הרכב רק בחד פאזי (ובטעינה מקסימאלית של 7KW לשעה) אם לוח החשמל הוא תלת פאזי תוכלו להטעין בהספק של 11KW או 22KW.
 • רוב הרכבים החשמליים שמשווקים בישראל יכולים להיטען בתלת פאזי, אבל לא כולם, לכן בידקו מראש אם הרכב שברשותכם יכול לקבל טעינת תלת פאזי (שהיא כמובן טעינה מהירה יותר מרכבים חד פאזיים). 
 • עוצמת הטעינה המקסימלית ברוב הרכבים החד פאזיים היא 7.3 קילוואט.

3 שלבים של הכנת תשתית הטעינה

שלב הפעולה הפעולה הנדרשת
שלב ראשון תכנון התשתית לעמדת הטעינה/

קיבוע מקום לתליית המטען 

שלב שני הקמת התשתית והחיבור לעמדת הטעינה ופריסתם 
שלב שלישי הדרכה אישית על הפעלת המערכת (עמדת הטעינה/המטען/האפליקציה)

 

מטען לרכב חשמלי הולך להיות 'הצמוד החדש' של כל בעל/ת רכב חשמלי בישראל, אביזר  Must שמקל על החיים שכל מי שיש לו רכב חשמלי צריך שיהיה לו בפק"ל הפרטי, ישנה חשיבות גדולה גם להתקנת העמדה בצורה מקצועית על ידי חשמלאי מוסמךדרך צלחה! 


מחירי מטענים לרכב חשמלי נעים סביב 600-2500 שקלים, תלוי ביצרן, במאפיינים של המטען, במידת התחכום שלו.

יש מגוון עוצמות והספקים למטענים לרכב חשמלי. מומלץ לוודא שהספק הכח של המטען שתקנו הוא לפחות 2.3 KW. עמדת טעינה של 22KW יכולה לספק טעינה של עד- 22 קילוואט בשעה (כפול מעמדה רגילה!) חשוב כאמור לוודא התאמה ללוח החשמל אצלכם ושהמאפיינים שלו יתאימו להספק הנדרש שצורך המטען.

אורך הכבל משתנה ממטען למטען, לרוב מדובר באורך של עד 15 מטר (הנפוצים הם 3-5-7 מטר)

מטען שמתחבר לעמדת טעינה מוצבת סטטית דורש התקנה על יד חשמלאי מתקין מוסמך. מטען נייד לא מצריך התקנה, אבל כן חשוב לעבור תדרוך על אופן השימוש שבו , ואם יש לו אפליקציה, אז כמובן שצריך לעבור תדרוך גם על הפעלתה.

תוכן עניינים

מאמרים מובילים

חשמלאי מתקן לוח חשמל

חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

קניתם רכב חשמלי, קניתם עמדת טעינה חשמלית ביתית פרטית משלכם – עכשיו נשאר לכם רק להתקין את עמדת הטעינה, ואתם חופשיים ליהנות מהרכב החדש, מנהיגה כיפית, מנסיעה שקטה, מחיסכון של אלפי שקלי בשנה על הוצאות דלק, שכבר ממש לא רלבנטיות לכם.

קרא עוד »

השאירו פרטים עכשיו ותוכלו לקבל את כל המידע הנדרש לכם על מנת לקבל החלטת קניה נכונה של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי בהתאמה מקסימלית

צרו איתנו קשר

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו