Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי 2024: כל מה שצריך לדעת

בעלים של רכב חשמלי? נמאס לכם להטעין את הרכב שלכם בעמדות טעינה ציבוריות אבל יש לכם רק חניון תת קרקעי בבית ולכן אתם מתקשים בהקמת עמדת טעינה ביתית? אם כן, הגעתם למקום הנכון! במאמר הבא, נבין כיצד ניתן להתקים עמדת טעינה לרכב חשמלי באופן כללי, ובפרט עמדה לטעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי, בין אם ציבורי, פרטי או משותף. אז קדימה, בואו נתחיל!
עמדות טעינה חשמליות תת קרקעיות לרכבים חשמליים

רוצים להטעין את הרכב החשמלי שלכם? אלו האפשרויות העומדות בפניכם

טעינת רכב חשמלי בשנת 2024 הפכה לדבר שבשגרה. עם זאת, מי שעדיין לא נכנס לתחום ורוצה לעשות כך, חשוב שיכיר תחילה מהן אפשרויות הטעינה העומדות בפני בעלי הרכבים החשמליים.

  • טעינה איטית AC – עמדה זו נחשבת לעמדה ניידת, והיא מורכבת מכבל טעינה פשוט שמגיע יחד עם הרכב. את הכבל מחברים לשקע החשמל הביתי, ובכך ניתן להטעין את הרכב. בשל כך, טעינת הרכב איטית למדי.
  • טעינה מהירה AC – עמדה זו כבר קבועה, והיא פועלת על בסיס זרם חשמלי מסוג AC המאפשר טעינה מהירה באופן יחסי. עמדה זו היא הנפוצה ביותר ומתאימה לרוב החשמליות כיום.
  • טעינה אולטרה מהירה DC – עמדת טעינה המבוססת על זרם DC ומאפשרת בכך טעינה מלאה תוך מספר דקות בודדות. לרוב לא נראה אותה בבתים פרטיים כיוון שהיא אינה מתאימה לכל המכוניות.

איפה נוכל למצוא עמדות שכאלה? ובכן יש לכך 2 תשובות, האחת היא בבית על ידי התקנה עמדה פרטית, והשנייה היא על ידי עמדות ציבוריות, שבעזרת מפת עמדות טעינה נוכל להגיע אליהן בקלות רבה.

רוצים להתקין עמדת טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי? כך תעשו זאת

לאחר שהכרנו את עמדות הטעינה השונות, נוכל לפנות לשאלה הראשית שלנו, והיא "כיצד ניתן להתקין עמדת טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי?". והתשובות כאן לפניכם:

מספר השלב הפעולה הנדרשת הסבר קצר
1 זיהוי הצורך הבנה מהו הצורך בעמדת הטעינה, איזה סוג עמדה נדרשת בהתאם לסוג הרכב, כמות הרכבים שעתידים להשתמש בעמדה זו, מיקום אופציונלי ועוד.
2 קריאה לבעל מקצוע קריאה ל חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה שייתן חוות דעת ויסתכל על העבודה הנדרשת לשם ביצועה בפועל.
3 התקנת עמדת הטעינה ביצוע התקנת עמדת הטעינה בעזרת בעל מקצוע מוסמך.

כפי שניתן לראות, באופן כללי התקנת טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי אינה שונה בהרבה מהתקנת כל עמדת טעינה אחרת שהיא.

טעינת רכב חשמלי בתחנת טעינה בחניון

כמה יעלה לכם להתקין עמדת טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי?

רגע לפני שנמשיך, כמובן שנדרש להתייחס גם להיבט הכלכלי בעניין. אם כן, עלות התקנת עמדת טעינת רכב חשמלי בחניון תת קרקעי נעה בין 4,000 ש"ח ל-10,000 ש"ח בממוצע. זאת, מאחר שעלות ההתקנה עצמה עומדת בממוצע על 4,500 ש"ח, אך במקרים בהם נדרשות עבודות אסתטיקה וחציבה, עלותן עומדת בנפרד על כ-2,500 ש"ח.

כך או כך, מומלץ לקרוא לחוות דעת מקצועית שתספק הצעת מחיר, כאשר אצלנו באנרג'י טו קאר, תוכלו למצוא ייעוץ חינם לקראת רכישה והתקנת עמדת טעינה.

מה חשוב לדעת לפני שמבצעים התקנה בחניון תת קרקעי בבניין או בית משותף?

הדבר האחרון שנדבר עליו, ובמקרים מסוימים אף החשוב ביותר, הוא השאלה מה עושים במקרה שבו נדרשת התקנת עמדת טעינה בבניין עם חניון משותף? מה זה אומר והאם צריך את הסכמת השכנים? ובכן במקרים אלו, דרך הפעולה הנדרשת היא כזו:

  1. אישור ועדה הבית – בין אם אתם מתחברים ללוח החשמל הכללי של הבניין ובין אם לא, יש לדבר עם ועד הבית ולקבל את אישורו הן עבור שלום בין השכנים והן מבחינה חוקית.
  2. אספקת חשמל לבניין – נדרש לוודא כי השימוש בעמדת הטעינה בחניון לא גדולה מדי, שכן במקרה כזה היא עלולה לפגוע בתפקוד הבניין. במידה וכן, יש לבצע שדרוג בהתאם.
  3. מונה חשמל – במידה ומדובר בעמדה פרטית בחניון, יש להתקין מונה חשמל נפרד עבור חישובי התשלום של החשמל שנצרך. במידה שמדובר על עמדה שתשמש מספר דיירים, התחשבנות על החשמל תתבצע על פי הסכם ביניהם ובין ועד הבית.
  4. התקנת העמדה – השלב השלישי מחזיר אותנו לשלבי התקנת העמדה, תוך שמירה על הנראות והאסתטיקה של החניון, וכן כיסוי ביטוחי של העמדה.

עמדות טעינה לרכב חשמלי זה אנרג'י טו קאר!

לסיכום, אם אתם מעוניינים להתקין עמדת טעינה באופן פרטני בין אם בבית הפרטי, בחניון תת קרקעי במשרד או בבניין משותף, חשוב לעקוב אחר ההנחיות. אצלנו באנרג'י טו קאר, תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש לכך ואף יותר. אז קדימה, למה אתם מחכים? אנחנו כאן לשירותכם!

צור קשר

עמדת טעינת רכב חשמלי ביתית, מתחברת לרוב למונה החשמלי הפרטי שלכם, וכך אתם למעשה מוסיפים את צריכת החשמל שבאה לידי מימוש במהלך הטעינה, לצריכת החשמל הביתית הכוללת. בסוף כל תקופה, תשלמו על הכל כמקשה אחת.

לא בהכרח. התקנת עמדת טעינה דורשת לחבר את העמדה לתשתיות החשמל. לכן, ככל שעבודה זו תדרוש עיסוק רב יותר, כך גם משך הזמן הכולל של התקנת העמדה ולהיפך.

ככלל, טעינת רכב חשמלי היא אינה עסק יקר במיוחד. עם זאת, במידה שישנה אפשרות להטעין רכב חשמלי בבית מומלץ לעשות כך, מאחר שעלות הטעינה בעמדה ציבורית גבוהה יותר מן הסתם. כמו כן, יש לקחת בחשבון את העובדה כי עלות התקנת עמדה ביתית היא אינה נמוכה במיוחד.

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית שכן זה תלוי במקרה הספציפי. סוג עמדת הטעינה, סוג הרכב, סוג הסוללה של הרכב, כמות הטעינה שנדרש להטעין ועוד. כל אלו משפיעים ישירות על משך הזמן המדובר.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו