Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

טסלה – כוכבת על חשמל

מיהי הכוכבת הגדולה המחשמלת של ישראל? לא, לא התכוונו לנועה קירל😊התכוונו לחשמלית של חברת טסלה, הנמכרת ביותר בארץ בקטגוריית רכב חשמלי. כוכבת אמיתית, וממש לא שנויה במחלוקת כמו איילון מאסק, אחד הבעלים וההוגה שלה, אלא הצלחה גורפת וכמעט קונצזנוס לאומי על גלגלים😊...אז שנתניע? (ש'נדליק') לכם את הטסלה?😊

הצלחה פנומנאלית

מסתבר שהסיפור מאחורי הפיתוח של טסלה, החשמלית הנמכרת ביותר בעולם, הוא לא פחות מרגש מכל סיפור של מותג-על מצליח אחר מהמגרש 'של הגדולים'. מדובר במוצר שמהווה קודם כל טכנולוגיה חכמה חדשנית, ואחר כך הוא רכב חשמלי על גלגלים. השם 'טסלה' בהשראת מהנדס החשמל הנודע, המדען-הממציא ניקולא טסלה. אגב, הצד הישראלי בסיפור חתום בשמו של זאב דרורי, אחד המשקיעים הראשונים בחברה והמנכ"ל הראשון של טסלה. 

טסלה הביאה את העתיד אל הכבישים ואל החניות והחניונים של מיליוני לקוחות. בקליפורניה כבר נקבע מראש חוק שלפיו החל משנת 2035 יחול איסור לנסוע על מכוניות שפועלות על בנזין. טסלה פתחה באופן ממשי את המסלול למה שעוד בשנת 1881 גוסטב טרוב ממציא הדגם של הרכב החשמלי הראשון בעולם, ניסה לבשר לעולם: היא הנגישה למשתמש הפרטי רכב מתקדם, יוקרתי שעובד על אנרגיה נקיה ומעניק חוויית נהיגה/נסיעה ברמה אחרת. אז מה הפלא שהיא גורפת הצלחה 'פנומנאל'?!…

חשמלית ושמה תשוקה

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל יש כבר כ-65,000 רכבים חשמליים שמתגלגלים לנו בכבישי הארץ, כשטסלה היא המותג הנחשק והנמכר ביותר בארץ בקטגוריית רכב חשמלי, עם כ- 17,000 רכבי טסלה שנמכרו אצלינו בשנתיים האחרונות. 

גם בעולם טסלה לוקחת את כל הקופה: החשמלית הנמכרת ביותר בעולם היא טסלה מודל 3. לטסלה כ- 50,000 עמדות הטענה מהירות ברחבי העולם בטעינה אוטומטית ללא צורך בהעברת כרטיס אשראי, ובאפשרות ניהול הטעינה ותכנון הטעינה גם מרחוק ומראש באמצעות אפליקציה.

טסלה בחניה ליד עמדת טעינה חשמלית

נסיעת מבחן: יכולות מרשימות, ביצועי שטח שלוקחים בסיבוב את כל המתחרות

טווח הנסיעה לחיים של טסלה עומד על 180,000-200,000 קילומטר. דירוג הבטיחות של רכבי טסלה הוא 5 כוכבים. המרכב של רכבי טסלה בנוי בקונספט אווירודינמי, לאפשר נסיעה קלה, עיצוב הפנים יפהפה ונח ומזכיר קוקפיט יוקרתי, מסך החיווי מקרין תצוגה ברורה ואסתטית, ההיגוי נעים למגע ולא כבד. בקיצור: פנומן-על😊.

טסלה מודל S , למשל, היא רכב יוקרה לכל עניין וקיבלה במבחני נסיעה של עיתונאי-רכב מובילים בעולם ציונים גבוהים ברמה של 'פרארי' ו'פורשה'. טסלה מודל 3 היא רכב סדאן חשמלי בין הנמכרים ביותר בעולם, ששינה את איכות הנסיעה/נהיגה בקטגוריה By far .יתרונותיו גם בטווחי הנסיעה הגבוהים שלו (עד 629 ק״מ) בטעינה סופר-מהירה, בהנעה בעלת עוצמה חזקה במיוחד (עד 498 כוחות סוס) ובמרחב פנימי מאובזר לעילא המבטא טכנולוגיה חדשנית. טסלה 3 גם מצוידת בסוללה עם הספק של 60 קוט״ש, עם טווח נסיעה של 513 ק״מ, הספק של 283 כוחות-סוס ויכולת תאוצה ממצב עמידה למאה קמ״ש ב-6.1 שניות! (ואלה רק דוגמאות של שני דגמים עם ביצועי-על) טסלה מגדירה מחדש את עולם הרכב ואין ספק שהיא תמשיך להפתיע.

ניהול חכם באפליקציית טסלה ייעודית

האפליקציה לניהול רכבי טסלה היא מהמתקדמות ביותר בתחום, באמצעותה אפשר להטעין את הסוללה מרחוק להפעיל את עמדת הטעינה מרחוק, להתממשק עם מסך המגע החכם (והיפהפה) של צג החיווי של טסלה ועוד. לרכבי טסלה יש אלפי עמדות טעינה ייעודיות, כולל עמדות 'סופרצארג'ר' שיכולות להטעין סוללה לצורך נסיעה של עד 240 ק"מ תוך 15 דקות. בארצות הברית, אגב, אפשר בקלות לנסוע על טסלה 'מחוף לחוף' ולחצות כך את כבישי אמריקה לאורכה ולרוחבה.

איפה ניתן למצוא עמדת טעינה 'סופרצארג'ר'?

  • יש אפשרות לטעינה ניידת לטסלה Mobile Connector
  • יש טעינה של עמדות קבועות בקיר/על משטח Wall Connector

טסלה גאה להציג היום 4 דגמים מובילים:

  • Model Y (קרוסאובר)

Model X● 

  • 3 Model 
  • Model S
  • טסלה סייברטראק – טנדר חשמלי

טסלה – חשמלית עם זיקה לסביבה ירוקה

טסלה, כחלק מהחזון של החברה והמותג, מחוברת לאיכות הסביבה, לאנרגיה טבעית, לניצול אנרגיה סולארית, לאנרגיה ירוקה. החברה מתמקדת בייצור רכבים נקיים מפליטה שנטענים באנרגיה נקייה, בפיתוח מערכות בנות קיימא, כמצוטט באתר שלה: "העתיד הוא בר קיימא, אנו בונים עולם המופעל על ידי אנרגיה סולארית, פועל על סוללות ומועבר על ידי כלי רכב חשמליים, אנו מאיצים את המעבר של העולם לאנרגיה בת קיימא".

החברה מעסיקה כיום כ-100,000 עובדים ברחבי העולם ויש לה 6 מפעלים ביבשות שונות, כ-80% מרכיבי המכוניות מיוצרי על ידי טסלה עצמה וכך גם סוללות ה'פאוורוול' המבוססות ליתיום. 

FUN"  לי במקסימום" טסלה

כחברה יצרנית שעומדת בחזית הטכנולוגיה (אל תשכחו שהבעלים שלה כבר פיתח חללית פרטית…) מציבה לעצמה רף מאוד גבוה ומכוונת לספק ללקוחות חוויית נהיגה/נסיעה עילאית, כמצוטט בחזון שלה: "המטרה שלנו היא להפוך כל Tesla לרכב המהנה ביותר לנסוע בו. אנו מפתחים תכונות שהופכות את השהייה ברכב שלך למהנה יותר… הנסיעה הכי מלהיבה שיש…עם עדכוני תוכנה מקוונים אנו מציגים באופן קבוע תכונות חדשות בלחיצת כפתור". 

האם כדאי לשלם לחשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה?

ברכב קיימת מערכת חכמה המאפשרת לרכב להגיע עצמאית, ללא נהג, מהחניון ועד לנהג שממתין בחוץ, תכונה שלא מנוצלת בישראל, ומתאפשרת עד למרחק של 50 מטר. כמו כן, המערכת החכמה של טסלה יודעת לזהות רמזורים, לבצע בלימה אוטומטית בעת הצורך, להחליף נתיבים באופן אוטומטי עצמאי (ללא נהג) ולבצע נסיעה ותכנון נסיעה באופן אוטומטי. רכבי החברה יכולים לבצע נסיעה אוטונומית, אבל תכונות אלו לא מאושרות לשימוש בישראל. איך שלא נסתכל על זה, הסמל עם ה-T על חזית הרכב הפך בישראל גם לסמל סטטוס, ומי שיש לו טסלה נכנס למועדון היוקרתי של בעלי החשמלית הנחשקת בעולם. סעו-טוסו לשלום!

מחירה של טסלה בישראל נע סביב 180,000 שקל ומעלה, תלוי בדגם ובשנתון. אגב, המיסוי על רכב חשמלי בישראל התייקר משמעותית מאז 2022 ובעצם ממש הוכפל. הוא עומד על 20%.

בישראל נפתחה בשנת 2019 הזרוע המקומית של החברה, בשם 'טסלה מוטורס ישראל בע"מ'.

זה תלויי בסוג העמדה ובמהירות הטעינה שהיא מאפשרת. המחירים נעים סביב 2000-3500 .

כמובן שזה תלוי באיזה דגם של טסלה מדובר. בגדול, טווח הנסיעה נע סביב ה-350-500 ק״מ לטעינה.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו