Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

קניתם רכב חשמלי, קניתם עמדת טעינה חשמלית ביתית פרטית משלכם – עכשיו נשאר לכם רק להתקין את עמדת הטעינה, ואתם חופשיים ליהנות מהרכב החדש, מנהיגה כיפית, מנסיעה שקטה, מחיסכון של אלפי שקלי בשנה על הוצאות דלק, שכבר ממש לא רלבנטיות לכם.
חשמלאי מתקן לוח חשמל

חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

הבחירה של איש מקצוע מוסמך שיתקין לכם את עמדת הטעינה היא קריטית. מדובר במוצר שמידת הבטיחות שלו חייבת להיות מאה אחוז, זהו 'אביזר' שעובד בסביבה של מתח גבוה, שמצריך רגישות סביבתית ותחזוקה על פי תקנון-בטיחות ללא פשרות. מכל הסיבות האלו חשוב שתזמינו רק חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי לביצוע התקנת עמדת הטעינה החדשה שלכם. 

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה?

6 דברים שכדאי לבדוק:

  • בראש ובראשונה חשוב לוודא שהחברה ששולחת אליכם את איש המקצוע מוסמכת בתחום ועומדת בכל התקנים. תוודאו שהמתקין הוא אכן חשמלאי מוסמך (אפשר לבקש לראות תעודה) שבקיא ומנוסה בהתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי. 
  • תוודאו שהחברה מחזיקה באישור מכון התקנים הישראלי
  • בדקו מהו הספק-החשמל בבניין/בבית, ושהוא מתאים לתנאים הדרושים להתקנת עמדת טעינה.
  • בקשו מהחשמלאי שיציג לכם תעודת הסמכה 'מתקין עמדות טעינה לרכב חשמלי'.
  • חשוב לוודא מהו טיב תעודת האחריות על עמדת הטעינה ועל התקנת עמדת הטעינה, ולכמה זמן תוקפה.
  • מומלץ לעשות ביטוח לעמדת הטעינה (יש מקרים שהוא יכול להיכלל בביטוח הדירה).

דברים שחשוב לקחת בחשבון לפני התקנת עמדת טעינה

יש מקרים בהם השטח שעליו תותקן עמדת הטעינה מצריך הכנה והתאמה. מקרים בהם נדרשות עבודת ריצוף, פירוק והרכבה, חפירה, 'השטחה', הכנת תשתית חשמל ייעודית, טיפול בהארכה וכדומה. כמובן שכל המהלכים האלה כרוכים בעלויות נוספות ובפעולות שחשוב לבצע אותן לפני התקנת עמדת הטעינה.

חשמלי מחזיק טאבלט ליד לוח חשמל 

האם התקנת עמדת טעינה בבית משותף מצריכה אישור מהשכנים?

במקרה שמדובר בשטח של חניה פרטית בטאבו אין חוק שמחייב את הסכמת דיירי הבניין להתקנת עמדת טעינה, אולם לגבי שטחים אחרים בבניין, כמו החניון כולו של הבית המשותף/החצר/כל שטח ציבורי אחר של הבניין, ובמקרה שהחניה שלכם היא לא פרטית-בטאבו, צריך לקבל את הסכמת הדיירים, ליידע אותם על הכוונה להתקין עמדת טעינה ולקבל את אישורם לכך (אפשר לעשות זאת באמצעות כינוס אספת דיירים, עדכון מראש מול וועד-הבית וכו'). 

לאן מחברים בפועל את עמדת הטעינה, מהו מקור אספקת החשמל שלה בבית משותף?

אפשר לחבר את העמדה לארון החשמל הפרטי של הדירה  שלכם, רק במידה והדירה שלכם היא בקרקע או בקומה 1-2 ואפשר גם לחבר את העמדה ללוח החשמל הציבורי של הבית המשותף עם מונה חשמל חכם משלכם, שבאמצעותו צוות הניהול/וועד הבניין יוכל לראות את נתוני צריכת החשמל של העמדה שלכם. 

ישנה גם אפשרות להצמיד מונה חשמל שיש בו אפשרות תשלום ישיר אונליין בהתאם לצריכה. אפשר להפעיל מערכת ניהול דיגטלית חכמה, שיודעת להפיק דוחות צריכת חשמל וסכומים לתשלום בהתאם, ולהעבירם לחברת הניהול/לוועד הבית של הבניין. 

עמדת טעינה ביתית משלכם ללא ספק תתרום לנוחות משמעותית בהתנהלות שלכם עם הרכב, תעניק לכם זמינות מלאה לטעינת הרכב, מתי שנח לכם, בהתאם לצורך שלכם, מבלי להצטרך לנסוע רחוק אל עמדת הטענה ציבורית, מבלי לחכות בתור לאף אחד, לפעול עצמאית בשטח. טעינה סולו😊.

עלויות-לוואי רלבנטיות לתהליך התקנת עמדת טעינה

סוג העבודה עלות משוערת
קידוח קיר בטון 150 שח
הקמת עמוד לקיבוע עמדת טעינה 1000 ש"ח
קיבוע עמוד לעמדת טעינה 300 ש"ח
חציבה בקיר של ממ"ד 150 ש"ח למטר
חציבה בקיר סטנדרטי 60 ש"ח למטר
ביקור סוקר לפני התקנה 400 ש"ח
הרמת ריצוף

לצורף 'השחלת' כבל

500 ש"ח למטר
עלות בסיסית להקמת עמדת טעינה 1500 ש"ח
עלות הקמת עמדת טעינה עם כבל לתלת-פאזי של עד 30 מטר 2100 ש"ח


רק חשמלאי מורשה מוסמך להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי. אחרי ההתקנה, מהנדס חשמל מטעם החברה שממנה קניתם את העמדה (או מטעם החברה שסיפקה את ההתקנה) אמור לוודא את תקינות ההתקנה.

מומלץ מאוד לבצע מראש "ביקורת סוקר" לבדיקת התאמת תנאי השטח הפיזי במיקום שבו עמדת הטעינה אמורה להיות מותקנת. בדיקה כזו יכולה להצביע על התאמות שיש לבצע על מנת שהתשתית תהיה בטוחה ומותאמת במאה אחוז לעבודה תקינה ובטיחותית של עמדת הטעינה. עלות של בדיקת סוקר עולה בין 300 ל-400 שקלים.

התקנת עמדת טעינה נעה סביב מחירים של כ- 1500-3000 שקלים, תלוי בסוג העמדה שתיקנו ובחברה שממנה תקנו (אצל רוב החברות העיסקה כוללת גם כבל של עד 30 מטר מהעמדה לרכב).

החברה שממנה קניתם את עמדת הטעינה לא חיבת לספק גם את שירות ההתקנה של העמדה. מה שכן, רוב החברות שמשווקות עמדות טעינה כן מציעות בפועל גם את ההתקנה. כמובן, בתמחור נוסף.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו