Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

התקנת עמדת טעינה בבית משותף

עולם הרכבים החשמליים תפס תאוצה בתקופה האחרונה, ובהתאם גם הצורך בעמדות טעינה הלך וגבר. השימוש בעמדות הטעינה השונות יכול להתבסס על עמדות טעינה ציבוריות, אך באלו תעריף טעינה גבוה באופן יחסי. אי לכך, ישנה אפשרות נוספת אשר מציעה התקנת עמדת טעינה בבית משותף, וכך כל דיירי הבית יוכלו לעשות שימוש בעמדה. איך זה קורה בדיוק? יצאנו לבדוק!
אישה צעירה מטעין רכב חשמלי במוסך תת קרקעי

על מהפכת הרכבים החשמליים כבר שמעתם?

בשנים האחרונות אנו עדים להגעתם של עוד ועוד רכבים חשמליים ארצה, החל מרכבים פרטיים ועד לקרוסאוברים משפחתיים. באופן גורף, הרכבים המשפחתיים מקלים רבות על חוויית הנסיעה, מיתרים את צריכת הדלק, נעימים יותר לשימוש כללי ועוד.
עם זאת, הם דורשים דבר ייחודי שלא נמצא ברכבים הממונעים על דלק, וזה כמובן הצורך להטעין את הרכב. טעינת הרכבים החשמליים, מתבצעת כמובן בעמדות טעינה ייעודיות, עליהן נרחיב היום, ובפרט על הדרך להתקנת עמדת טעינה בבית משותף.

על 2 סוגי עמדות טעינת רכב חשמלי דיברה התורה

עולם עמדות הטעינה עבור רכבים חשמליים מתחלק באופן גס ל-2 סוגים עיקריים, עמדות טעינה ציבוריות ועמדות טעינה ביתיות. ההפרדה בין הסוגים נובעת ממאפיינים שונים של העמדות, כגון עלות הטעינה, אופן התפעול של העמדה עצמה ועוד.

כעת, בואו נבין מעט יותר מהם 2 הסוגים המדוברים:

עמדות טעינה ציבוריות

עמדות טעינה ציבוריות נמצאות בפריסה ארצית, על כך נדבר בהמשך, ויכולות להגיע ב-3 תצורות שונות. האחת, עמדת טעינה רגילה אשר מטעינה את הרכב במהירות בינונית באופן יחסי. השנייה עמדת טעינה מהירה אשר מטעינה את הרכב תוך שעות בודדות. השלישית והאחרונה נקראת "עמדת טעינה אולטרה מהירה", וזו תוכל להטעין את רכבכם תוך דקות בודדות.

עמדות טעינה ביתיות

עמדות הטעינה הביתיות יהיו לרוב מסוג "עמדת טעינה מהירה". הסיבה לכך נעוצה בעיקר במחיר ובעלות של התקנת עמדת טעינה ביתית, שכן עלות התקנת עמדה אולטרה מהירה גובהה מאוד, וכן הטעינה בעמדה שכזו עלולה להרוס את סוללת הרכב אם זו לא מתאימה להטענה מסוג זה.

מכונית חשמלית נטענת בתחנת טעינה לרכב חשמלי

טעינת רכב חשמלי מחוץ לבית: אל המקומות העומדים לרשותכם

לאחר שהכרנו את הסוגי השונים של עמדות הטעינה, ורגע לפני שנדבר על איך ניתן לבצע התקנת עמדת טעינה בבית משותף, חשוב לנו באנרג'י טו קאר גם להציג בפניכם מפת עמדות טעינה מדגמית, שתוכל להמחיש לכם כי עמדות הטעינה השונות פרוסות בפריסה ארצית ברחבי הארץ.

לשם כך, הכנו עבורכם את הטבלה הבאה שתעשה קצת סדר בעיניים.

מיקום בארץ כתובת סוג עמדת טעינה
דרום תוצרת הארץ 1, באר שבע 2 עמדות טעינה מהירות
מרכז בזל 16, פתח תקווה 8 עמדות טעינה אולטרה מהירות
צפון שדרות שיקגו, חיפה 2 עמדות טעינה רגילות
צפון אזור תעשייה מערבי, זכרון יעקב 2 עמדות טעינה מהירות ועמדת טעינה רגילה 1
מרכז הרקון 2, הוד השרון 6 עמדות טעינה רגילות

כיצד מתבצעת התקנת עמדת טעינה בבית משותף?

כאמור, מלבד עמדות הטעינה הציבוריות, קיימות גם עמדות טעינה ביתיות, אשר מיועדות לבעלי רכבים חשמליים פרטיים, המעוניינים בעמדת טעינה נוחה קרובה לבית. אם כן, כאשר מדובר על עמדות שכאלה, יש צורך בהתקנת עמדת טעינה בבית משותף, אשר דורשת קריאה לחשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה.

עכשיו ודאי תשאלו מדוע, והסיבה לכך נעוצה בעובדה שהתקנת עמדה שכזו, מצריכה לעבוד עם תשתית החשמל, אשר מחייבת להיות בעל היתר לביצוע עבודות אלו, לטובת שמירה על חיי אדם.

ובכן התקנת העמדה בפועל, מתבצעת בורה כזו שהחשמלאי מגיע לבית, מתקין את העמדה הרצויה במקום הרצוי, לרוב בחנייה, מחבר את העמדה לתשתית החשמל, ובנוסף מחבר אותה גם למונה החשמל הביתי של בעל העמדה. במקרים בהם מדובר על התקנת עמדת טעינה בבית משותף אשר מספר דיירים עושים בה שימוש, ייתכנו מספר דרכי פעולה אפשריות, אשר חלקן כוללות את חיבור העמדה למונה הכללי של הבניין.

אנרג'י טו קאר: פשוט להטעין ולנסוע!

לסיכום, אם אתם מעוניינים לבצע התקנת עמדת טעינה בבית משותף, חשוב לבצע זאת בכובד ראש, לבחור את העמדה שמתאימה בצורה הטובה ביותר לרכב שלכם ולסוג הסוללה שלו וכדומה. אלו, יאפשר לכם לעשות שימוש נכון ובטוח בעמדת הטעינה, וכמובן שגם לחסוך לא מעט כסף.

איך יודעים שביצענו את כלל הדברים האלה כמו שצריך? ובכן לשם כך חשוב מאוד להיעזר בשירותי ייעוץ לקראת רכישה והתקנת עמדות, שיבטיחו לכם תמיכה של בעל מקצוע מומחה בתחום.

אצלנו באנרג'י טו קאר, תוכלו למצוא שירות ייעוץ חינם לקראת רכישה והתקנת עמדת טעינה, שכאמור יסייע לכם רבות בכל הקשור לעמדת הטעינה שלכם, ויוכל להבטיח לכם שמירה על הרכב שלכם, וכמובן שגם על חייכם שלכם. נסיעה טובה!

צור קשר

טעינת רכב חשמלי מתבצעת באמצעות אחת מתוך כלל עמדות הטעינה הקיימות. לרוב, בעלי רכבים חשמליים פרטיים יטעינו את רכבם על בסיס עמדת טעינה ביתית כזו או אחרת.

הסכום אותו משלמים עבור טעינת רכב חשמלי משתנה בהתאם לסוג הטעינה בה משתמשים. טעינה מהירה תהיה זולה יותר ביחס לטעינה אולטרה מהירה, וטעינה באמצעות עמדה ביתית יהיה כמובן זולה יותר מהכל.

התקנת עמדת טעינה ביתית צריכה להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך. זאת, כיוון שהעמדה מתחברת לתשתית החשמל הביתית, ולכן יש צורך בבעל מקצוע שיודע את העבודה, וכן בעל ההיתרים הנדרשים לעבודה עם חשמל.

באופן כללי קיימים 3 סוגים של עמדות טעינה. עמדות טעינה רגילות, עמדות טעינה מהירות ועמדות טעינה אולטרה מהירות.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו