Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

אפקון עמדות טעינה: מחירים מהירויות ועלות התקנה

טעינת רכב חשמלי הפכה להיות דבר שבשגרה עבור רבים מהנהגים הישראליים, זאת לאור התפתחותו הרבה של תחום הרכבים החשמליים בארץ בתקופה האחרונה. כמו כן, מי שרצה להטעין את רכבו בעמדות הציבוריות, ודאי שם לב למגוון המפעילים הקיימים בשוק, ופרט לכך שגם לחברת אפקון עמדות טעינה בפריסה ארצית. במי בדיוק מדובר ומהם השירותים אותה היא מספקת? על כך בדיוק נדבר היום.
אישה עם רכבה החשמלי נטען בביתה

הכירו את סוגי עמדות הטעינה לרכב חשמלי

רגע לפני שנתחיל לדבר על עמדות הטעינה של חברת "אפקון", נכיר תחילה את סוגי עמדות הטעינה הקיימות כיום בשימוש נפוץ, כדי שנוכל להבין מאוחר יותר את שאר הדברים בצורה ברורה יותר. אם כן, נכון להיום ישנם 3 סוגי טעינה מרכזיים, כאשר ההבדלים ביניהם לפניכם.

סוג עמדת הטעינה הסבר קצר מהירות טעינה
עמדת טעינה רגילה עמדה ניידת שמגיעה עם רכישת הרכב ומורכבת מכבל טעינה בלבד, המתחבר לשקע הביתי. בין 20 ל-40 שעות בממוצע.
עמדת טעינה מהירה עמדה קבועה המותקנת במקום המבוקש, מבוססת על זרם חשמלי AC ומיועדת למרבית הרכבים בארץ בין 4 ל-8 שעות בממוצע עבור טעינה מלאה.
עמדת טעינה אולטרה מהירה עמדה קבועה שמאפשרת טעינה מאוד מהירה, הודות לכך שהיא מבוססת על זרם חשמלי DC. טעינה מלאה תוך פחות משעה.

רוצים להטעין את הרכב החשמלי שלכם? לאפקון עמדות טעינה שמחכות רק לכם

כאמור, אחת מהחברות המספקות שירותי טעינה לרכבים חשמליים, היא חברת אפקון. לאפקון עמדות טעינה בפריסה ארצית, אשר מאפשרות לכל מי שמעוניין להיעזר בשירותי טעינת רכב, להשתמש בעמדות שלהן בכל עת. בין העמדות הציבוריות שלהם, תוכלו למצוא עמדות בתחנות הדלק "דור אלון", בכפר סבא, בחיפה, בירושלים, בבאר שבע ועוד מגוון מקומות בארץ.

לצד אלו כמובן, ניתן לקבל שירותי פרטיים מחברת אפקון, הכוללים התקנת עמדות טעינה עבור חברות פרטיות, בתי עסק, חניונים בבניינים משותפים ובמשרדי עסקים ועוד.

כל אלו, כאשר הבחירה העומדת בפני הלקוחות הינה בין מגוון רחב של סוגי עמדות טעינה, בין אם אלו שהצגנו קודם לכן ובין אם עמדות טעינה מתקדמות ומשודרגות הרבה יותר מאלו.

איש עסקים טוען את רכבו החשמלי בתחנת הטעינה הציבורית

לא רק עמדות טעינה: הכירו את המוצרים של אפקון עמדות טעינה

כעת, משהכרנו את מרבית הדברים הבסיסיים, בואו נציג דברים נוספים מלבד זה שלאפקון עמדות טעינה, ולשם כך הבאנו עבורכם באנרג'י טו קאר מעט מהמוצרים של החברה.

  • טסלה – עמדות טעינה מבית חברת החשמליות הראשונה בתחום, המיועדת בעיקר לבעלי הטסלה עצמם.
  • אביזרים נלווים – מגוון אביזרים נלווים כגון מטענים ניידים לרכב, כבלי טעינה, מתלים וכדומה.
  • עמדות טעינה – מגוון רחב של אפקון עמדות טעינה תוצרת החברה, לרבות עמדות טעינה חכמות, עמדות טעינה בעלות חיבור ושליטה דרך אפליקציה ועוד.

כך תדעו איזו עמדת טעינה של אפקון מתאימה לרכב החשמלי שלכם

לאחר שהכרנו על קצה המזלג מהם השירותים אותם ניתן לקבל מחברת אפקון וכן את סוגי עמדות הטעינה השונות, עולה השאלה "איך אפשר לדעת איזה עמדת טעינה מתאימה לרכב שלי?". ובכן בחירה בסוג עמדת הטעינה היא אמנם דבר אשר נתון לשיקולכם ולבחירתכם שכן ישנם סוגים ודגמים רבים של עמדות טעינה, אך בפועל הבחירה סוג עמדת הטעינה הבסיסי דיי קבוע מראש.

הסיבה לכך נטועה בעובדה שכל עמדת טעינה פועלת מבחינה חשמלית בצורה שונה, ולכן לא כל סוללת רכב חשמלי מתאימה לכל עמדת טעינה.

אז איך בכל זאת יודעים מהי ההעמדה שמתאימה לי? ובכן את זה היצרן יוכל להגיד לכם בספר הרכב, כמו גם אנשי מקצוע ומומחים בתחום, שמבינים דבר או שניים על עמדות הטעינה.

ליעוץ חינם לפני רכישה או התקנת עמדות טעינה – צרו קשר

כמה עולה להטעין רכב חשמלי?

רגע לפני שאתם מחברים את הרכב לעמדת הטעינה החשמלית, ודאי תהיתם לעצמכם כמה זה יעלה לכם. ובכן אם מסתכלים על הטעינה עצמה בלבד, ישנו הבדל קטן בין טעינה ביתית לטעינה בעמדות ציבוריות, אשר משפיע על המחיר.

באופן בסיסי, עלות הטעינה מחושבת לפי צריכת קוט"ש, אשר מהווה את יחידת המידה לצריכת חשמל. עלות קוט"ש 1 נכון לשנת 2024, עומדת על 62.5 אגורות לפי תעריף משרד החשמל. לפיכך, עלות הטעינה בבית אכן תהיה צמודה לתעריף זה, אך בעמדה ציבורית העלות נעה בין 75 אגורות ל-2 ש"ח, בעיקר בשל העובדה שגם מפעילות עמדות הטעינה צריכות להרוויח מהעסק.

כמובן שאי אפשר להתעלם מהעובדה שעלות התקנת עמדת טעינה עומדת על כ-3,500 ש"ח בממוצע בהתאם למיקום וסוג העמדה, וכמו כן העמדה עצמה תעלה לכם לפחות 800 ש"ח, ויכולה להגיע גם לאלפי שקלים בהתאם לאיכות ולסוג.

רוצים להתקין עמדת טעינה בבית? כך תעשו זאת בצורה בטוחה

אז אם אתם מעדיפים לחסוך קצת בעלות הטעינה השוטפת, ולהתקין עמדה בבית בין אם כחלק משירותיה של אפקון עמדות טעינה ובין אם לא, אנרג'י טו קאר כאן כדי לעשות סדר בדברים.

אם כך, התקנת עמדת טעינה ביתית היא אינה דבר מורכב במיוחד, אך חשוב ואף חייב לבצע תרם התהליך ייעוץ מקצועי בדבר ההתקנה. כך, תוכלו לדעת שהליך ההתקנה שלכם מתבצע בצורה הטובה ביותר, ללא תקלות או סכנות כלשהן.

לאחר מכן, הליך ההתקנה פשוט מאוד, וכולל את הגעתו של חשמלאי מוסמך להתקנת עמדות טעינה, התקנת העמדה עצמה, חיבורה לתשתית החשמל הביתית וזהו! מכאן אתם רשאים להשתמש בעמדה.

אנרג'י טו קאר: פתרונות טעינה מחשמלים!

רוצים להתקין עמדה בבית ולא יודעים כיצד? אנרג'י טו קאר מציעה ייעוץ חינם לקראת רכישה והתקנת עמדת טעינה, שיאפשר לכם לעשות שימוש בטוח ושקט בעמדת הטעינה שלכם. זאת כמובן, לצד צוות שלם של מומחים ואנשי מקצוע איכותיים בתחום, אשר בקיאים בכל הקשור לעולמות טעינת הרכבים החשמליים.

אז מה נשאר לכם לעשות? ובכן לא הרבה, בין אם עבור עמדות טעינה של אפקון ובין אם עבור כל עמדת טעינה אחרת שהיא, אנחנו כאן עבורכם, לכל שאלה, עזרה וצורך באשר הוא.

הפעלת ואחזקת עמדות הטעינה לרכבים חשמליים הפזורות בארץ מתבצעת על ידי מגוון רחב של חברות. בין כלל החברות ניתן למצוא חברות כגון אפקון, פז Charge, עמדות טעינה של חברת סונול, EV-Edge, Gnrgy ועוד חברות נוספות.

טעינת רכב בעמדה ציבורית יכולה להתבצע ב-2 סוגים עיקריים של עמדות, ואלו עמדות מהירות ועמדות אולטרה מהירות. משמן, ניתן להבין כי משך זמן הטעינה תלוי בסוג העמדה. באופן כללי, עמדות מהירות יוכלו להביא לטעינה מלאה תוך שעות בודדות, זאת לעומת טעינה של פחות משעה בעמדה אולטרה מהירה.

התקנת עמדת טעינה ביתי לרכב חשמלי פרטי צריכה להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך להתקנת עמדות טעינה. ההתקנה עצמה כמובן, צריכה להיעשות לאחר ייעוץ וחוות דעת מקצועיים של מומחה בתחום, על מנת שלא להסב נזק הן לרכב והן לבני האדם.

התאמת עמדת הטעינה לרכב החשמלי מתבצעת בבסיסה על פי הוראות היצרן. כמו כן, התאמת העמדה צריכה להיעשות על פי סוג הסוללה של הרכב שכן לא כל הסוללות מתאימות לכל עמדות הטעינה. לשם כל אלו מומלץ להיעזר בייעוץ מקצועי

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו