Energy2car מובילים את הדרך לכבישים ירוקים

איזה רכב חשמלי מומלץ? כל מה שצריך לדעת על בחירת רכב חשמלי

בעבר, ללכת ברחוב ולראות רכב חשמלי היה אירוע מכונן, אך היום מדובר על דבר שגרתי לחלוטין, ובממוצע כמעט 1 מתוך כל 3 רכבים הוא רכב חשמלי. ועם הצטרפות רוכשי הרכבים החשמליים, עולות הרבה שאלות כגון "איזה רכב חשמלי מומלץ?" ו "איך בוחרים רכב חשמלי?". ובכן בדיוק לשם כך, יצרנו עבורכם באנרג'י טו קאר את המאמר הבא, שיעשה לכם קצת סדר.
אישה שמחה מדברת בטלפון נשענת על רכב חשמלי

מהפכת הרכבים החשמליים – מהם היתרונות של הרכבים החשמליים?

על הרכבים החשמליים ודאי כולכם שמעתם, אבל האם עצרתם פעם לחשוב מה היתרונות של רכבים אלו על פני הרכבים המוכרים לנו עד היום? ובכן לפני שנתחיל לדבר על כיצד לבחור רכב חשמלי, איזה רכב חשמלי מומלץ? בואו נתחיל קודם מהיתרונות של הרכבים החשמליים.

  • איכות הסביבה – בראש ובראשונה רכב חשמלי אינו שורף דלק, ובהתאם נחשב ירוק וטוב יותר לאיכות הסביבה.
  • עלות – בשל תחזוקה מינימלית ועלות התפעול לאורך זמן באופן כללי, העלות של אחזקת רכב חשמלי נמוכה מאוד.
  • טעינה נגישה – טעינת רכב חשמלי יכולה להיעשות גם מעמדות טעינה ביתיות, יתרון משמעותי על פני תחנות דלק.

מחפשים לקנות רכב חשמלי מומלץ? אלו הפרמטרים שכדאי לכם לבדוק

אם מצאתם לנכון לרכוש לעצמכם רכב חשמלי, כדאי שתדעו שהבחירה ברכב החשמלי צריכה להיעשות על פי פרמטרים שונים, אשר יסייעו לכם במציאת הרכב החשמלי המומלץ ביותר עבורכם.

  1. ייעוד הרכב – הגדירו מה מטרת הרכב, האם אתם זקוקים לרכב גדול ומשפחתי, רכב לנסיעות ארוכות, רכב עסקים וכו'.
  2. עוצמת הרכב – אם אתם מתגוררים במקום הררי, מומלץ שהרכב שלכם יהיה חזק יותר מאשר באזור מישורי.
  3. רמת אבזור ועיצוב – הצורך באבזור הרכב ועיצובו, משתנים מאדם לאדם בהתאם הצורך והרצון של האדם, אך מדובר בפרמטר שמומלץ להיסגר עליו מראש.
  4. מפרט טכני – לפני רכישת הרכב, כדאי לעבור על המפרט הטכני שלו, לבדוק את מאפייני הסוללה, איכות המנוע, רמת הבטיחות וכדומה.

עמדות טעינה: הדבר שכל בעל רכב חשמלי צריך

לאחר שמצאתם את הרכב החשמלי המועדף עליכם, ורגע לפני שאתם רצים לקנו אותו, כדאי שתכירו אביזר לא פחות חשוב, והוא עמדות הטעינה. בסופו של דבר, יש צורך להטעין את הרכב החשמלי, כאשר פעולה זו מתבצעת בעמדות טעינה ייעודיות, אשר מתחלקות לעמדות פרטיות ועמדות ציבוריות. העמדות הציבוריות כשמן כן הן, והעמדות הפרטיות יכולות להיות גם עבור בתים פרטיים, אך גם עבור עסקים, מקומות עבודה וכדומה. מעבר לכך, עמדות ההטענה מתחלקות ל-3 סוגים שונים, עליהם נפרט בטבלה הבאה.

 

סוג עמדת הטעינה משך זמן לטעינה מלאה פרטים נוספים
MODE 2 – טעינה איטית (AC) כ-15 שעות עמדה זו נחשבת גם לעמדת טעינה ניידת, ומהווה את עמדת הטעינה האיטית ביותר, שכן קיימת הגבלת מתח מסוימת בעמדה זו.
MODE 3 – טעינה מהירה (AC) כ-7 שעות עמדת הטעינה הפרטית הנפוצה ביותר בארץ. מספקת טעינה מהירה, המאפשרת טעינה נוחה. לרוב, עמדה זו מגיעה עם כבל טעינה לרכבים.
MODE 4 – טעינה סופר מהירה (DC) עד 30 דקות עמדת הטעינה המהירה ביותר, המאפשרת טעינה מלאה תוך כ-25 דקות בממוצע. לרוב, מדובר על עמדה ציבורית המיועדת למקומות מסחר, חניות ציבוריות וכדומה.

למי מכם שתהה לעצמו, עמדת טעינה מסוג MODE 1  אכן קיימת, אך בשל העובדה שהיא ישנה מאוד, היא כבר כמעט לא נמצאת בשימוש, ועל כן לא ציינו אותה בטבלה.

אישה מחייכת עם טלפון נייד וכוס קפה יושבת ברכב חשמלי

התקנת עמדות טעינה – איך זה מתבצע ומה חשוב לדעת?

אם אתם מתכוונים לקנות רכב חשמלי, אנחנו באנרג'י טו קאר ממליצים לכם לשקול לחיוב את האפשרות של התקנת עמדת טעינה ביתית. איך עושים את זה? ובכן על מנת להתקין עמדה ביתית תדרשו להכין תשתית חשמל מתאימה, שתגיע עד למיקום העמדה, ותתחבר כמובן למונה החשמל הביתי שלכם. איך זה מתבצע בפועל? פשוט מאוד, באמצעות חשמלאי מוסמך המורשה להתקין עמדות טעינה לרכבים חשמליים. הוא בעל המקצוע שיוכל לעשות זאת בצורה הטובה, המקצועית והבטוחה ביותר עבורכם ועבור הרכב שלכם. על מנת למצוא חשמלאי מקצועי להתקנת עמדות טעינה, תוכלו להיעזר בחוות דעת, המלצות וכמובן באינטרנט.

מצפון לדרום – רכב חשמלי זו איכות חיים

כמו שראיתם היום, רכישת רכב חשמלי היא אינה עניין של מה בכך, ודורשת התחשבות הן ברכישת הרכב עצמו, אך לצד זה גם התחשבות בעמדת טעינה. אנחנו באנרג'י טו קאר, ממליצים לכם לבחור בקפידה את הרכב החשמלי הבא שלכם, שיוכל לספק לכם את השירות הטוב ביותר לאורך זמן וללא בעיות מיותרות. במידת הצורך, אנו נמצאים כאן לספק לכם את כל המידע שתזדקקו לו, ולתת לכם מענה זמין ומקצועי לכל שאלה. כעת, כל שנותר לנו לאחל לכם הוא נסיעה טובה, וכמובן להנות מאיכות החיים שנקראת – רכב חשמלי!


ישנו מגוון רחב של רכבים חשמליים, כך שההמלצה על רכב מסוים כמעט בלתי אפשרית. לכן, כדי למצוא את הרכב שמתאים לכם ביותר, תוכלו לחפש על פי מאפיינים שונים כגון רמת אבזור, מפרט טכני, עיצוב וכדומה.

התקנת עמדות טעינה ביתיות לרכב חשמלי מתבצעת לרוב בעזרת איש מקצוע ייעודי, המהווה גם חשמלאי מוסמך בתחום.
ישנן 3 עמדות טעינה עיקריות – עמדות איטיות, מהירות וסופר מהירות. כל אחת מהעמדות נבדלת מהשנייה בעוצמת הטעינה שלה, ובעיקר במשך הזמן שלוקח להטעין את הרכב.

ישנם רכבים חשמליים שיעלו כ-80,000 ש"ח, לצד רכבים שיכולים לעלות גם 200,000 ש"ח ויותר. הכל תלוי בסוג הרכב, בחברה, בדגם ובמאפייניו השונים.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

רכב חשמלי קטן

רכב חשמלי קטן: ליהנות מטכנולוגיה על גלגלים בהתאמה אישית

רכישת רכב חשמלי בארץ היא מזמן לא דבר נדיר, ורבים מהישראלים כבר נהנים מהטכנולוגיה על גלגלים בדרכים רבות. עם זאת, השימוש ברכב חשמלי "רגיל" אינו תואם בכל מצב את הצורך של חלק מהנהגים, אשר מוצאים כפתרון טוב יותר, את הנהיגה ברכב חשמלי קטן. מה זה בדיוק אומר, כמה זה עולה ומה ההבדלים בין רכב קטן למשפחתי? על כל זאת ועוד נדבר היום. אז קדימה, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

קרא עוד>
אישה מחזיקה כוס שתיה חמה נשענת על רכב חשמלי לבן

רכב חשמלי קיה בדגמים חדשים: קיה מעלה הילוך

לאור התוכניות המשתנות והקצב שיורד לאיטו במקצה אספקת הרכבים החשמליים לארץ, גם חברת קיה מתוכננת לבצע שינוי תוכניות בכל הקשור לרכב חשמלי קיה, והיא תתחיל להשיק מגוון רחב יותר של דגמים היברידיים חדשים בשנים הקרובות. לצד כל זאת, היא לא מתכננת להוריד באופן משמעותי את הרגל מהגז, ולצד הדגמים ההיברידיים ישנם לא מעט רכבים חשמליים חדשים שעומדים לצאת לשוק. איך זה בדיוק הולך להראות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם התשובות הבאות.

קרא עוד>
עמדת טעינה חשמלית

עמדת טעינה אולטרה מהירה: כמה עולה? עד כמה מהירה?

תחום עמדות הטעינה מהווה חלק בלתי נפרד מעולם הרכבים החשמליים, שכן ללא עמדות אלו הרכבים החשמליים לא יכולים לזוז לשום מקום. כמו כן, בתוך תחום זה, סוג עמדות הטעינה שהכי פחות מדברים עליו הוא עמדת טעינה אולטרה מהירה, שכן מדובר בעמדת טעינה ייחודית. למה היא כל כך מיוחדת ובמה בדיוק מדובר? יצאנו לבדוק!

קרא עוד>

תפריט נגישות

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו

Energy2car

השאירו פרטים ונציג אנרג'י טו קאר יחבר אתכם למתקין הזול ביותר!

או שלחו הודעה עכשיו